TC NET HABER
HV
02 ŞUBAT Perşembe 01:19
Advert

27-28 Kasım 2022 Ülke Gündeminden

Bugün saat 10.15.00’de, Diyarbakır Barosu 7 yıl önce katledilen Tahir Elçi için adliye binası önünden Dört Ayaklı Minare’ye kadar yürüyüş düzenleyerek, açıklama yapacak. Sonrasında Elçi’nin mezarı  (saat 14.30)ziyaret edilecek.

ÜLKE GÜNDEMİNDEN
Giriş Tarihi : 28-11-2022 10:46
27-28 Kasım 2022 Ülke Gündeminden

 

Bugün saat 10.15.00’de, Diyarbakır Barosu 7 yıl önce katledilen Tahir Elçi için adliye binası önünden Dört Ayaklı Minare’ye kadar yürüyüş düzenleyerek, açıklama yapacak. Sonrasında Elçi’nin mezarı  (saat 14.30)ziyaret edilecek.

……..

Bugün saat 12.30’da, İHD, ÖHD ve ÇHD  İzmir Adliyesi C Blok önünde Tahir Elçi için basın açıklaması gerçekleştirecek.

…….

Bugün saat 12.30’da,  Hukuk örgütleri, Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi’nin katledilişinin 7’nci yılı dolayısıyla Bakırköy Adliyesi önünde açıklama yapacak.

……

Bugün saat 12.00’de, 25 Kasım Kadın Platformu, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi binasında 25 Kasım’da yaşananlara dair açıklama yapacak.

…….

Bugün saat 13.00’de, DTK, TJA, DBP ve HDP, Gever’de “Savaşa ve işgale hayır” şiarıyla yürüyüş gerçekleştirecek. Aynı konuya ilişkin Adana’da da açıklama yapılacak.

……

Bugün saat 13.30’da, Roboski İçin Adalet Girişimi, Roboski Katliamı’nın 131’inci ayında İHD Ankara Şubesi önünde açıklama yapacak.

…….

Bugün saat 10.00’da, Kobanê Davası’nın 19’uncu periyod duruşmasının 5’inci oturumu, Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görülecek.

……

Kadıköy iskelede Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) ve Kadın Meclisleri, “Özgür Yaşayacağız, Kadın Cinayetlerini Durduracağız” şiarıyla basın açıklaması gerçekleştirmek istedi.Kadıköy Kaymakamı’nın 25 Kasım eylemlerine getirdiği yasağı tanımayan kadınlara polis saldırdı. Çok sayıda kadın gözaltına alındı.

……

Mesleki sorunlarına dikkat çekmek için 14 yıl sonra ilk kez sokağa çıkan eczacılar Ankara’da miting düzenledi. Binlerce eczacı, ilaç yokluğuna, ekonomik krize, hak kayıplarına karşı mücadele çağrısı yaptı.

….

Kocaeli, Gebze’ye bağlı Tavşanlı Köyü’ndeki “Tabiat Parkı ve Doğal Sit Alanı” Ballıkayalar vadisine kepçe girerek yol açılması ve cam balkon yapılacağı iddialarına karşı Doğayı Koruma Platormu harekete geçti. Platform üyeleri doğal yapının bozulmaması çağrısı yaptı.

……

Devletin tutuklulara karşı “düşmanca” bir tutum içerisinde olduğunu belirten İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri, tutukluların yalnızlaştırılmak istenmesine karşı “dayanışma” çağrısı yaptı.

……

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nde yönetim değişti. Seçimi, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan’ın öncülüğündeki ‘Meslekte Uyanış Platformu’ kazandı.

……

Siyanür sızıntısıyla gündeme gelen Erzincan’ın İliç ilçesindeki Anagold firmasının taşeronu Çiftay Madencilik’te çalışan işçiler, banka promosyon ödemesi hakları için dün gece yarısı iş bıraktı. İşçiler, eylemlerini dün de sürdürdü.

…..

Antalya Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. “Kadın yoksulluğuna, LGBTİ+ düşmanlığına, gericiliğe ve erkek devlet şiddetine karşı isyan bayrağını yükseltiyoruz” pankartı açıldı.

…..

DOSTLUK VE KÜLTÜR DERNEĞİ

(DKDER)

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR