ABB Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet'in haberine ilişkin ilk yorumu yaptı. Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Yavaş şunları söyledi:

 

* Hiç açıklanacak bir şey yok. İki yıl önce ne söylediysem hâlâ aynısını söylüyorum. Ben sayın genel başkanımızın, sayın Akşener'in iradesinin dışında bir şeye girecek değilim.

* Birden bire yüzde 1100 sıkıştırılmış gaza zam geldi. Bizden önceki dönemde de doğalgazlı otobüsler vardı. Ve bu çok ucuzdu. Birden bire yüzde 1100 arttır. Doğalgaz faturamız da arttı. Çünkü otobüslerimizin yüzde 84'ü doğalgazlı.

* Aralıkta 135 milyon gelirimiz olmuş, 302 milyon giderimiz olmuş. Büyük çoğunluğu doğalgaz olmuş. Otobüs fiyatlarını 30 liraya çıkarsak altından kalkamayız. Benim önceliğim Ankara halkı. Her ay 200, 250 milyon lira doğalgaz nedeniyle zarar ediyoruz.

* Bu konuyu hiç kimseyle konuşmadım. Kaç gündür deprem bölgesindeyiz. Bu konu 6'lı masanın konusu. Onların alacağı kararı sonuna kadar desteklerim. Benim durumum aynı. Özellikle belirtmek istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyetlerine ve deprem bölgesinin sorunlarına yoğunlaşıyoruz. Benim sorunum bu.