Habertürk yazarı, gazeteci Sevilay Yılman, Candaş Tolga Işık’ın programına konuk olan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kendisine yönelik söylemlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

 

Candaş Tolga Işık, Sevilay Yılman’ın daha önce gündeme getirdiği “partinin yetkili kurullarına şahsi hesabı açma konusunda direnç gösterdiği” yönündeki iddiayı hatırlatırken İnce, “Sevilay Yükselir mi Sevilay Yılman mı, hangi saçlı? Yani saçını değiştirdi, soyadını, a haberde yazan bir Sevilay Yükselir vardı sonra saçını değiştirdi, soyadını değiştirdi, şimdi solcu oldu. Hangisi?” ifadelerini kullandı.

Sevilay Yılman ise İnce’ye sosyal medya hesabından yanıt verdi. “Sayın Muharrem İnce… Üslubunuza şaşırmadım. Yakışanı yaptınız. Ancak soyadımı eşimden boşandığım için değiştirdim. Saçlarımı da keyfim öyle istediği için ama sosyal demokratlığım hiç değişmedi. Ayrıca mesele ben değilim. Candaş Tolga Işık'ın sorusunu çarpıtmadan yanıtlayın!” diyen Yılman şunları kaydetti:

“Candaş size daha önce benim bir yayında dile getirmiş olduğum şu soruyu sordu.Siz partiyi kurduğunuzda partinin giderlerini 2 hesap üzerinden gördünüz.Biri resmi diğeri şahsi hesabınızdı. Giderlerin çoğu yeterli gelmediği için şahsi hesabınızdan karşıladınız ve siz talep etmelerine rağmen partinin yetkili kurullarına şahsi hesabı açma konusunda neden direnç gösterdiniz? Neden şahsi hesabınızın incelenmesine izin vermediniz? Ve sizinle birlikte CHP’den ayrılan başta Gaye Usluer olmak üzere 6 kurmayınız ile bu yüzden tartışma yaşadınız mı?”