TC NET HABER
HV
09 ŞUBAT Perşembe 00:00
Advert

Pakize Suda hayatını kaybetti

Oyuncu ve yazar Pakize Suda, 70 yaşında hayatını kaybetti.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-12-2022 22:10
Pakize Suda hayatını kaybetti

Bir süredir demans hastalığıyla mücadele eden oyuncu ve yazar Pakize Suda, bu sabah hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi'nde yaşama veda eden Suda, 70 yaşındaydı.

Ölüm haberini sosyal medya hesabından duyuran yeğeni Dilara Ergözlü, Suda'nın beyninde pıhtı atması sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Elagözlü, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda beynine pıhtı atması sonucu bu sabah yaşamını kaybetmiştir. Çok üzgünüz. Sevenlerine baş sağlığı diliyoruz."

Gazete Duvar'a açıklama yapan Fethiye Devlet Hastanesi görevlileri, Suda'nın 15 Aralık Perşembe günü hastaneye yatırıldığını aktardı. Suda'nın genel durum bozukluğu ve sol tarafında yaşanan güç kaybı nedeniyle yoğun bakıma alındığı belirtildi.

Suda'nın cenazesi, 23 Aralık Cuma günü Muğla'dan kaldırılacak.

'HER ŞEYİ UNUTARAK ÖLMEK İSTİYORUM'

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, geçen yıl Pakize Suda'ya yeğeni Dilara Elagözlü'nün vasi olarak atanmasına karar vermişti.

Pakize Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü, konuya ilişkin şunları söylemişti:

"Teyzemin bu rahatsızlığı 6-7 seneye dayanıyor. Unutmalarla, eşyalarını kaybetmelerle başladı. Birlikte çalıştığı insanlar da bunu fark etti. Kendisi bu rahatsızlığını uzun süre kabul etmedi. Kendinde olduğu süre içinde, 'Siz kendinize bakın' dedi. Anneannemin ve teyzemin arka arkaya rahmetli olmasıyla, yaşadığı duygusal şeyler de bu hastalığı tetikledi. Tiroid haplarını belli bir süre kullanmadı. Bana bir konuşmamızda 'Her şeyi unutarak ölmek istiyorum' dedi."

'KEDİLERİYLE MUTLU'

Suda'nın 18 yaşından kendi hayatını yaşamaya karar veren ve kedileriyle mutlu bir insan olduğunu belirten Elagözlü, sözlerini şöyle sürdürmüştü:

"Sinirli ve şüpheci yapısı hastalıkla daha da gelişti. Birkaç senedir sözlerine itibar edilemeyecek bir hale geldi. 3 sene önce etrafından bize şikayet geldi, evine gittim. Evi çok dağınıktı. Toparlamak istedim ama izin vermedi. Doktorları çağırmak istedik ama kabul etmedi. Elimizden geldiği sürece bakmaya çalışıyoruz. Henüz bu hastalığa bir çare yok. İlaçlar sadece semptomları yavaşlatıyor. Fiziksel sağlığı iyi ama beyin olarak bu şekilde." (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Pakize Suda kimdir?Pakize Suda kimdir?KÜLTÜR-SANAT

 

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR