Depremin ilk anından itibaren sahada bulunan iki isim Ankara'daki medya gruplarına özel açıklamalarda bulundu. Moderatörlüğü Başkent Postası Genel Koordinatörü Murat Genç'in yaptığı 

röportaj esnasında ilk olarak kendilerini tanıtan Abdullah Uzun ve İsa Kaplan depremle ilgili izlenimlerini aktardı. Aynı zamanda depremzede de olan Abdullah Uzun deprem anını ve ilerleyen günlerde yaşadıklarını aktardı. 

 

Katılımcılardan İsa Kaplan : "Ben İsa Kaplan Ankaralıyım , anti terör eğitmeniyim , hukuk ve danışmanlık firmalarımız var. Emniyet ve Huzur Gazetesi Polis Dernekleri Basın Mensubuyum. Profesyonel Vip Yakın Koruma Federasyonu Demir Akademi Eğitim Kurumları Ankara Genel Koordinatörüyüm" dedi.

 

Diğer katılımcı Abdullah Uzun: " Ben Abdullah Uzun , 1985 yılında Hatay Dörtyol'da doğdum. Aslen Trabzon Çaykaralıyım. Tüm eğitim hayatımı Dörtyol'da tamamladım. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Vip Yakın Koruma Eğitmeniyim aynı zamanda Dörtyol'da ticaret ile uğraşıyorum, Depremin ilk gününden itibaren göstermiş olduğu çabadan dolayı Hatay milletvekilimiz Sayın Hacı Bayram Türkoğlu'na özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmanın sonlarına doğru depremin yararlarını sarma noktasında emeği geçen tüm yetkililere devletin tüm kurumlarına sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden katılımcılar Devletin Bekası için , asrın felaketinin yaralarının sarılmaya devam etmesi için ; seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceklerini de ifade ettiler. 

 

Sıfır6Haber.com / Gerçek Ahval Başkent Postası