AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte dün deprem bölgesi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesini ziyaret etti.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren depremzedelere, “Böylesi olaylarda, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve diğer yetkililerin burayı ziyaretini sabote etmeye hakkınız yok. Sessizlik olacak. Dağılın gitsin. İndirin şunları” dedi.

Bahçeli'nin sözleri sosyal medya platformu Twitter'da büyük tepki topladı. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Millete söyleyecek sözü kalmayanlar, Milletin sözünü de, sesini de kesemez. Millet konuşacak. Devlet dinleyecek" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç paylaşımında, "Elbistan’ı ziyaret eden Erdoğan ve Bahçeli’den hemşehrilerimin beklentisi il olma müjdesiydi. Ama müjde yerine fırça , hakaret ve tehdit geldi.Allah bana ömür verirse Elbistan’ı ben, biz il yapacağız. Benim hemşehrilerime siyaseten verdiğim sözdür bu. Elbistan il olacak" ifadelerini kullandı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır mesajında, "Devlet Bahçeli: 'Sessizlik olacak! Hepsini dağıtın gitsin, indirin şunları.' Deprem bölgesine gidip depremzede yurttaşlarımızı azarlamadığınız kalmıştı onu da yaptınız! Hep birlikte dağılıp gitmenize çok az kaldı" dedi.

Hatay'da kızı Eylem Şafak Aydın'ı depremde kaybeden sanatçı Orhan Aydın mesajında, "Göreceksiniz Elbistan’daki gibi olacak, halka ‘nasılsınız’ bile diyemeyecekler" ifadelerine yer verdi.