TC NET HABER
HV
02 EKİM Pazar 20:27

Boğaziçi Üniversitesi'nde kayyum kıyımı: Prof. Dr. Ünal Zenginobuz uzaklaştırıldı

Boğaziçi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, rektör İnci yönetiminin açtığı soruşturmanın ardından üç ay görevinden uzaklaştırıldı. Zenginobuz, “Cumhuriyet’in yaptığı ve benim de demeç verdiğim ‘Boğaziçi’ni bölme çabası’ başlıklı haber büyük rahatsızlık yarattı” dedi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-08-2022 10:22
Boğaziçi Üniversitesi'nde kayyum kıyımı: Prof. Dr. Ünal Zenginobuz uzaklaştırıldı

Boğaziçi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Naci İnci’nin yönetiminin kendisine açtığı soruşturmanın ardından üç ay görevinden uzaklaştırıldı. Cumhuriyet’e konuşan Zenginobuz, uzaklaştırma kararının dün kendisine rektörlük tarafından tebliğ edildiğini söyledi.

Zenginobuz, “Hakkımda bir soruşturma yapılsın mı yapılmasın mı diye bir soruşturma açmış rektör bey bana. Bu görevden alma da yalnızca görevden alma değil toptan tüm görevlerimden uzaklaştırma şeklinde uygulandı. Hemen elektronik imzamı, e-posta adresimi kapatmışlar. Muhtemelen kampusa da giremeyeceğim” dedi. 

Zenginobuz, direnişin en başından beri tüm süreçlerinde aktif bir şekilde rol aldığını kaydetti. Zenginobuz, “Dönem başında akademik olarak kifayetsiz ve Boğaziçi’nden habersiz bir hocayı dekan atadılar. Ekonomi bölümü de akademik olarak kuvvetli bir bölüm ve dekana gerek kalmadan biz kendi işlerimizi kendimiz hallediyoruz. İnci yönetimi de bunun müsebbibi olarak beni görüyor olmalı ki böyle bir karar verilmiş. Yaz başından beri de beni görevden almak istediklerinin farkındayım. Komedi” diye konuştu.

"HABER RAHATSIZ ETTİ"

Zenginobuz’un aktardığına göre, “Bulu görevden alındığından beri medyaya demeçler veriyorum, direnişte rol alıyorum. Ben yönetim kurulunda da yer alan biriydim. Son olarak da Cumhuriyet’in yaptığı ve benim de demeç verdiğim ‘Boğaziçi’ni bölme çabası’ haberi rahatsızlık yarattı” dedi.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR