TC NET HABER
HV
01 NİSAN Cumartesi 14:06

Tanju Özcan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı’ çıkışı: Altılı masaya dilekçe yazacak

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı adayı olmak için 6'lı masaya dilekçe yazacağını duyurdu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 19-01-2023 11:23
Tanju Özcan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı’ çıkışı: Altılı masaya dilekçe yazacak

Karabük’te BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın sorularını cevaplayan Özcan “Açıklamazlarsa 2-3 güne kadar Altılı Masa’ya bir dilekçe yazıp ‘Ben aday olmak istiyorum’ diyebilirim mesela. Aslında ben bu dilekçeyi niye yazmıyorum? Aklıma geldi, yarın yazayım ben, seçim tarihi de belli oldu” dedi.

Özcan şunları söyledi:

“Bazen ‘başarı öyküsü’ diyor ya Genel Başkanımız, başarı öyküsüyse bu bende var. Devlet tecrübesi ise 8 yıl milletvekilliği yaptık biz. Ben 1991’de üniversiteye girerken, Türkiye’nin altın çocuklarından biriydim. Her türlü puan türünde ilk 500’e girmiş insanlardan biriydim, yüksek lisansımı yapmışım. Kılıçdaroğlu’ndan daha tahsilliyim, siyasi deneyimim onlardan az değil, Ekrem Bey ve Mansur Bey’den de daha şeyim, yani ben niye yönetemeyeceğim bu ülkeyi? Bu kadar baskı altında Bolu Belediyesini yönetiyorsam, alıp buraya getirdiysem Türkiye’yi niye yönetemeyeyim? Bir özgüven eksikliği var bizim buraların insanında. Mansur Bey çok severim, çok bilgili bir adam, çok iyi yönetir ama soruyorum Mansur Bey’in bana göre fazlalığı nedir? Ben Ankara, o İstanbul hukuk mezunu, o Beypazarı Belediye Başkanlığı yapmış, ben 8 yıl milletvekilliği yapmışım. Ben milletvekiliyken Ekrem Bey ilçe başkanıydı, Beylikdüzü ilçe başkanıydı. Bizim 10 sene önce bulunduğumuz görevlerdeydi. Ben milletvekiliyken Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. Ama çok başarılı bir insan.”

Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusuna Özcan, “Bilmiyorum. Ama, ‘Sen seçim tarihini açıkla bir hafta içerisinde adayımızı açıklarız’ demişlerdi. Açıklamazlarsa 2-3 güne kadar Altılı Masa’ya bir dilekçe yazıp ‘Ben aday olmak istiyorum’ diyebilirim mesela. Aslında ben bu dilekçeyi niye yazmıyorum? Aklıma geldi, yarın yazayım ben, seçim tarihi de belli oldu” diye cevap verdi.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR