TC NET HABER
HV
04 ARALIK Pazar 02:36

SON DAKİKA: CHP Yüksek Disiplin Kurulu, CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın parti üyeliğini 1 yıl askıya aldı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, oy birliğiyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a üyelikten 1 yıl geçici çıkarma cezası verilmesine karar verdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 26-09-2022 18:53   Güncelleme : 26-09-2022 22:35
SON DAKİKA: CHP Yüksek Disiplin Kurulu, CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın parti üyeliğini 1 yıl askıya aldı

Kesin ihraç istemiyle parti disiplinine sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için CHP Yüksek Disiplin Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Kurul, oy birliğiyle Özcan'a 1 yıl geçici çıkarma cezası verdi. 

Kurul, son toplantısını 22 Ağustos tarihinde yapmıştı. Tanju Özcan'ın dosyasının çok yönlü incelenmesi için toplantı 26 Eylül'e ertelenmişti. 

Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi'nin bir kadın üyesiyle yaşadığı diyalog sonrasında parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle disipline sevk edilmişti.

Ne olmuştu?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, 16 Mayıs'ta bir meclis toplantısında el kaldıran AKP'li Hacer Çınar'a, "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor" ifadeleri ve kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi nedeniyle CHP MYK tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti.

Özcan, 18 Temmuz’da gönderdiği yazılı savunmasının ardından 25 Temmuz’da da sözlü savunmasını yapmıştı. Özcan savunmasında, ceza verilmesi durumunda hukuki yollara başvuracağını dile getirmişti. Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararını bugünkü toplantıda vermesi bekleniyor.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR