TC NET HABER
HV
01 NİSAN Cumartesi 13:16

Son Dakika... Bahçeli'nin ardından Soylu da AHBAP'ı tehdit etti: 'Gereği yerine getirilecektir'

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AHBAP'ı hedef almasının ardından Soylu'dan üst kapalı tehdit geldi. Yapılan bağışlarla ilgili konuşan Soylu, "Bunu istismar eden varsa da bu konuda devletle eş koşmaya çalışan varsa da gereği yerine getirilir, getirilecektir" dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 15-02-2023 12:02
Son Dakika... Bahçeli'nin ardından Soylu da AHBAP'ı tehdit etti: 'Gereği yerine getirilecektir'

Türkiye, Kahramanmaraş'ı vuran ve bölgede ağır yıkıma yol açan depremlerin yaralarını tek yürek sarmaya çalışıyor.

 

Can kaybı artarken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerin 10. gününde açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin, "Devletin yetişemediği ne vardır da ahbapçılar ve babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır? Bu sahtekârların artık TV'lerde yer almaması lazımdır. Devleti acz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır? Yardım ve desteklerin AFAD aracılığıyla yapılması en doğru yoldur" açıklamalarının ardından Soylu da AHBAP'ı üstü kapalı tehdit etti.

Soylu, "Yardım kampanyası AFAD tarafından gerçekleştiriliyor, onun için toplanan bağışlarla ilgili ne harcandı, ne kadar harcandı, bunun tamamen geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de aynı istikamette olacağını söylemek isterim. Bu konuda devletle eş koşmaya çalışan varsa da gereği yerine getirilecektir" dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, AFAD'la yıllardır sürdürdükleri işbirliği protokolü olduğunu belirtti. AFAD ile bir görüntüyü de paylaşan Levent, mesajına şu notu düştü:

"Protokol yok devletten ayrı çalışıyor diyenler! Yıllardır Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı depolarında görev aldık. Deprem ve yangınlarda birlikte çok çalıştık Daha da çalışacağız. AFAD devleti AHBAPLAR da STK olarak gönüllüleri temsil eder. Ayrıca yıllardır sürdürdüğümüz işbirliği protokolümüz var."

 

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR