'Delilerin Delisi' lakabıyla anılan Muhammet Yakut'un "Müge Anlı, Rabia Naz cinayetini kimin işlediğini biliyor" iddiasının ardından bir şüpheli çocuk ölümü daha tekrar gündeme geldi. İş insanı Fettah Tamince’ye ait Rixos Otel’de staj yapan Burak Oğraş, 9 Eylül 2011’de otelin havuzunda ölü bulunmuştu.

 

Burak Oğraş’ın ölümünde sır perdesi hâlâ aralanmazken babası Murat Oğraş daha önce Müge Anlı'nın programına katıldıklarını ama yayın başlamadan hemen önce bakanlıktan gelen bir telefon nedeniyle stüdyodan çıkarıldıklarını iddia etti.

 

YAYINA BAKANLIK MI ENGEL OLDU?

 

Cumhuriyet'in haberine göre, Murat Oğraş, oğlu hayatını kaybettikten 25 gün sonra ellerindeki belgelerle Müge Anlı'ya müracaat ettiklerini ve kabul edildiklerini belirtti. Yayına 10 dakika kalana dek her şeyin yolunda gittiğini belirten Oğraş, süreci şöyle anlattı:

 

"Bir gün önceden gidip Beşiktaş'ta yeğenimin evinde kaldık. Sabah 05.30 civarında eşim, kızım, yeğenim ve beni minibüsle aldılar. ATV stüdyolarına gittik. Hatta kahvaltıyı orada yaptık. Elimizdeki evrakı aldılar, telefon numaralarını aldılar, her şeyi verdik. Bizi hazırladılar, mikrofon taktılar, stüdyoya oturttular. Müge Hanım'ın asistanı Kebriye Hanım bizimle ilgilendi.

Yayına 10 dakika kala Müge Anlı'nın asistanının tekrar stüdyoya girip müdahale ettiğini belirten Oğraş, konuşma arasında asistanın yönetmene "Bakanlıktan aradılar, senin kafan almıyor mu?" diye çıkıştığına şahit olduğunu öne sürdü.

 

Murat Oğraş "Bizden mikrofonları söktüler, 'Sizi yayına alamayacağız, nereye bırakılım?' diye sordular. Hiçbir açıklama yapmadılar. Evrakı elimize verip dışarıya çıkardılar. Sonra aradığımda telefonlarımı açmadılar" şeklinde konuştu.

 

'KİMSE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL MAALESE

Daha önce yaptığı "Müge Anlı, Şaban Vatan'a dava açtın, bana da aç. Elimde belgeler var, paylaşacağım" çağrısını hatırlatan Oğraş, "Yeğenim stüdyoda otururken fotoğrafımızı çekti. Bana dava açtıklarında bunu büyütüp çarşaf çarşaf paylaşacağım her tarafta" ifadelerini kullandı.

 

Müge Anlı'nın ekibinin yaşananları inkâr etmediğini ama gerekçe olarak formatı gösterdiklerini "Sadece çözülen olayları yayına alıyoruz" dediklerini söyleyen Oğraş, "Kimse göründüğü gibi değil maalesef. O gün öğrendik ki parayla oraya getirilen seyirciler vardı. Müge Anlı'nın programı tiyatro" diye konuştu.