Türkiye İşçi Partisi (TİP), Muğla'nın Menteşe ilçesinde seçim ofisini açtı. Açılışa, TİP üyeleri ve milletvekili adayları katıldı.

 

Açılışta konuşan TİP Menteşe İlçe Başkanı Uğur Altınbaşak, tarihi bir seçime gidildiğini vurgulayarak, "Sevgili Muğlalılar, tarihi bir süreçteyiz, tarihi bir seçime gidiyoruz. Azimliyiz ve heyecanlıyız. Ülkenin üzerinde son 20 yıldır kâbus gibi çöken her alanda özgürlüklerimizi kısıtlayan, ülkeyi yoksulluğa, sefalete, gericiliğe mahkûm eden AKP rejiminden kurtuluyoruz. Son 26 gün… Muğla tarihi boyunca solun, emeğin, laikliğin, kadın mücadelesinin, ekoloji mücadelesinin en güçlü şehirlerinden biridir. Az önce ifade ettiğim tarihi bir seçime gidiyoruz. Meclis’te Muğla'mızdan Türkiye İşçi Partisi'nden vekiller çok yakışacak. Hep birlikte çalışacağız ve bunu başaracağız" ifadelerini kullandı.

 

TİP Muğla 1. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Aslantuğ ise şöyle konuştu:

 

"Benim için siyaset değil, haysiyet mücadelesi. Bu haysiyet mücadelesinin en doğru yerinde olduğumu düşünüyorum, sizler gibi. Şüphesiz hak ve özgürlüklerin, insana emanet edilen doğanın, diğer canlıların, sosyal devletin, yaşadığımız onca travma da sadaka zihniyetine teslim edilen ve neredeyse öyle yönetilmeye çalışan bir iklimden, gerçekten haysiyetli yurttaşlarına, kendi haysiyetini de teslim edilmiş, inşa edilmiş bir devletle buluşmak üzere yeni bir yolculuğa Türkiye İşçi Partisi, yeniden bambaşka bir zamana mühürlenerek başlamış oluyor. Bu zamana hepiniz gibi tanıklık etmekten gurur duyuyorum."