TC NET HABER
HV
02 ŞUBAT Perşembe 02:22
Advert

Külünk: “Doğru okuyan kazanır”

Ak Parti MKYK üyesi Metin Külünk'ten önemli açıklamalar

SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2022 21:15
Külünk: “Doğru okuyan kazanır”

Külünk: “Doğru okuyan kazanır”


Murat Genç/ Ankara
 

 

Ak Parti 24, 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Külünk gündemle ilgili önemli tespitlerde bulundu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu ekseninde değişen dijital dönüşümün sosyolojik olarak önemli mesajlar verdiğinin altını çizerek çeşitli tespitlerde bulundu.

Külünk yaptığı değerlendirme açıklamasında mevcut atmosferde yapılması gerekenin değişen sosyolojiyi doğru okuyup doğru anlayarak doğru çözümlemeler ortaya koymak olduğunu belirtti.

İŞTE METİN KÜLÜNK’ÜN GENELDE BÖLGE ÖZEL DE İSE DİYARBAKIR TEMALI AÇIKLAMASI:

‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yeni bir sosyolojik gerçeklik var. Devletin alan hakimiyeti stratejisinin son derece başarılı şekilde sonuç vermiştir. Huzur özellikle de dijital üzerinden Doğu ve Güneydoğu’daki gençlerin Kandil’in vesayetinden aklen kurtulması ile beklenti modellemesi de değişti. Bu değişen modellemenin merkezinde demokrasi, değerler, huzur ve beraberinde refah talepleri var.

PKK ise teorik olarak Doğu ve Güneydoğu’da sosyolojik zeminini sadece 40 yaş üstü, geçmişte kalmış bir alanda devam ettirebilme şansına sahip.

Özellikle 18-40 yaş arası kuşak tarafından ciddi anlamda sorgulanan ve ölüm, ıstırap, çile ve kandan başka bir şey vaat etmeyen bu yapı, Kürt kardeşlerimiz nezdinde sosyolojik olarak tükenme sürecindedir.

Tam da böyle bir süreçte bizim yapmamız gereken, bu değişen sosyolojiyi doğru okuyup doğru anlayarak doğru çözümlemeler ortaya koymaktır.

Sokağın PKK’ya ödün vermediği bir yerde PKK’nın siyasî uzantısı ile oturup konuşmak soru işareti uyandırır.

PKK’nın siyasî uzantısı ve iradesiz parti ile daha da ileri giderek, demokrasi ve sandığı kullanarak bölünmüş sosyolojiyi parçalanmış bir toprak parçası haline getirmek isteyenlerle konuşmaya ayırdığımız vakti,

yükselen yeni dalgayı doğru okuyarak kültür temelli sosyolojik çalışmalara ayırmak daha faydalıdır.

Özellikle Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta başarılan ekonomik yerel kalkınmayı Diyarbakır’a, Van’a, Şırnak’a,Ağrı’ya Hakkari’ye taşıyarak bir daha bu meseleyi hiçbir zeminde konuşmamak üzere kapatacağımız yeni zamanlama modelini konuşmalıyız.

Çok hızlı bir şekilde Doğu ve Güneydoğu’da nesillere ümit verecek ilçe ilçe il il teknoloji yarışmaları yaptırmalıyız.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR