TC NET HABER
HV
30 EYLÜL Cumartesi 07:04
Advert

Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası: 20 günde 40 il ziyareti planlanıyor

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim programı bayramın hemen ardından 24 Nisan’da başlayacak. Kılıçdaroğlu 20 günde yaklaşık 40 kenti ziyaret etmiş olacak.

SİYASET
Giriş Tarihi : 13-04-2023 21:15
Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası: 20 günde 40 il ziyareti planlanıyor

Cumhurbaşkanı kararıyla ilan edilen 14 Mayıs seçimleri için hazırlanan kampanyalar Ramazan Bayramı’nın ardından hız kazanacak. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 günde yaklaşık 40 ile gitmesi planlanıyor. Kılıçdaroğlu’nun kampanyasında 6 lideri buluşturan programların yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir’de büyük miting planlamaları da var.

 

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken yaşanan krizin ardından ikinci gerilim de milletvekili listeleri açıklandıktan sonra yaşandı. CHP’nin İYİ Parti ile yaklaşık 16 ilde seçim iş birliği yapıp, kendi listelerinde 5 İYİ Partili adayı göstermesi, ayrıca DEVA Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi ile “ortak liste” kararı alınıp 5 partiden toplam 71 adayın CHP listelerinden gösterilmesi partide tartışma yarattı.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR