TC NET HABER
HV
30 EYLÜL Cumartesi 05:18
Advert

İktidara yakın araştırma şirketinin sahibi canlı yayında açıkladı: Soylu'ya 'İBB'ye kayyumu' sormuş

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen hapis cezası ve siyasi kararının ardından "İBB'ye terör soruşturmasının" yakınları sürüyor. İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2023 11:29
İktidara yakın araştırma şirketinin sahibi canlı yayında açıkladı: Soylu'ya 'İBB'ye kayyumu' sormuş

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak verilmişti. Mahkemenin İmamoğlu kararının ardından "İBB'ye terör soruşmasının" yankıları sürüyor. İBB'ye kayyum atanma ihtimali ise siyasetin gündeminin tartışılan başlıklarından biri. 

İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, TV100'de yayımlanan Eşit Ağırlık programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Daşdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı. Daşdemir,"Bugün İçişleri Bakanı’yla konuştum ‘Bu meseleyle ilgili kayyum vb. gibi bir süreç olacak mı?’ diye. Sayın Bakan ‘Bizim öyle bir niyetimiz yok sadece teröristlerin Belediye’den temizlenmesini istiyoruz’ dedi" ifadelerini kullandı.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR