TC NET HABER
HV
02 EKİM Pazar 18:51

Genç Parti Lideri Uzan’ın kaçak göçmen planı: "Kişi başı 1000’er dolar verip ülkelerine göndereceğiz"

Fransa’da yaşayan Genç Parti Genel Başkanı ve iş insanı Cem Uzan, Suriyeli kaçaklarla ilgili planını Babala TV’de açıkladı. Uzan, "Oturma izinleri iptal edilecek ve kişi başı 1000’er dolar teşvik verip ülkelerine dönmelerini sağlayacağız" dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 23-09-2022 21:34   Güncelleme : 25-09-2022 20:48

 

Genç Parti Kurucu Lideri Cem Uzan, Babala TV’de Oğuzhan Uğur’un sunduğu Açık Mikrofon programının konuğu oldu. Programa Fransa’dan bağlanan Uzan, Suriyeli kaçak göçmenlerle ilgili planını anlattı.

”MADDİ İMKAN SAĞLANACAK”

Kaçak göçmenlere verilen vatandaşlıkların geri alınabileceğine dikkat çeken Uzan, ”Sonradan edinen vatandaşlıklar dünyanın her yerinde geri alınabiliyor. Şuan Suriyelilere verilen vatandaşlıklar iptal edilecek. Oturma izinleri iptal edilecek ve kendilerine de maddi imkan sağlanarak ülkelerine dönmeleri teşvik edilecek” ifadelerini kullandı.

”6 MİLYONU OTOBÜSLE GÖNDERMEK GERÇEKÇİ DEĞİL”

Kaçak göçmenlerin ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyleyen Uzan, ”6 milyon insanı bugünün dünyasında trenlere, otobüslere doldurarak göndereceğim demek hayalperestliktir. Kişi başına 2 çocuklu 4 kişilik bir aileye 4000 dolar yani kişi başına 1000 dolar teşvik vereceğiz. Ülkelerine gitmelerini sağlayacağız. Bu 6 milyonun 6 milyonunu halleder mi bilemiyorum ama ciddi bir bölümünü halledeceğine inanıyorum” dedi.

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR