TC NET HABER
HV
30 EYLÜL Cumartesi 06:03
Advert

Fatih Portakal'dan Erdoğan'a "çapulcu" tepkisi: "Bir kere bile..."

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmen atama törenindeki, “Siz çapulcu olarak dolaşanlardan mısınız?” sorusuna tepki gösterdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2022 08:19
Fatih Portakal'dan Erdoğan'a

Fatih Portakal, “Bir kere bile biz nerede hata yapıyoruz sorusunu sormadıkları için, sesini yükselten herkesi çapulcu veya terörist olarak nitelendiriyor. Bi sor o soruyu! Bi sor!” ifadelerini kullandı.

Özel Sektör Öğretmenler Sendikası üyeleri geçen günlerde Ankara’da taban maaş hakkı ve temel talepleriyle ilgili açıklama yapmak istemiş, polis müdahalesiyle karşılaşmıştı. Polisin biber gazı sıkarak düzenlenen eylemde öğretmenlere karşı sergilediği tutumu pek çok kesim tarafından eleştirilmişti. Erdoğan, 2013 yılında gerçekleşen Gezi Parkı eylemlerine katılanlara yönelik kullandığı “çapulcu” ifadesini, bugün 20 bin öğretmenin ataması için düzenlenen törende de kullandı. Erdoğan, "Bırakın artık bu boykotu moykotu; sizler eğitim öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?" ifadelerini kaydetti. Erdoğan’ın söz konusu ifadesine CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi. CHP lideri, “Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen? Öğretmenler hemen birleşin, hemen! Bu sınava girerseniz, iflah olmazsınız. Dövüyorlar yahu sizi, geldikleri seviye bu. 'Alın bunu' seviyesi. Bunlar size hiçbir şey vermez. Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek. Az kaldı. Sabır” çağrısında bulundu.

Gazeteci Portakal da sosyal medya hesabı üzerinden Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi. Portakal’ın paylaşımı

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR