TC NET HABER
HV
02 ŞUBAT Perşembe 00:54
Advert

Ezgi Mola çağrı yaptı, Meral Akşener yanıt verdi! Konuşması gündem olmuştu…

Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın Altın Kelebek Ödül Töreni'nde kadın cinayetleri için "Tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum" çağrısında bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Mola'nın çağrısına destek verdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2022 11:02
Ezgi Mola çağrı yaptı, Meral Akşener yanıt verdi! Konuşması gündem olmuştu…

Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödülleri’nde sahneden milletvekillerine kadın cinayetleri için çağrı yaptı. Ezgi Mola'nın bu çağrısına ilk yanıt İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi.

Ezgi Mola, Altın Kelebek’teki konuşmasıyla gündem oldu! Milletvekillerine seslendiEzgi Mola, Altın Kelebek’teki konuşmasıyla gündem oldu! Milletvekillerine seslendiMagazin

"En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu" ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede şöyle konuştu:

Bugün güzel bir haber geldi İran'dan. 'Ahlak polisi' kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum.

 

Twitter'dan Mola'nın sözlerini paylaşan Akşener, şunları yazdı:

Değerli Ezgi Mola'nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!

 

İşte o paylaşım…

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR