TC NET HABER
HV
02 ŞUBAT Perşembe 02:19
Advert

Ekrem İmamoğlu'nun 'gizli' görüşmeleri ifşa oldu! Adaylıktan vaz mı geçiyor?

Tv100.com yazarı gazeteci Barış Yarkadaş tv100'de yayınlanan Taksim Meydanı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumartesi gününden bu gece saatlerine kadar yaptığı 'gizli' görüşmeleri tek tek anlattı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-12-2022 06:30
Ekrem İmamoğlu'nun 'gizli' görüşmeleri ifşa oldu! Adaylıktan vaz mı geçiyor?

Tv100'de yayınlanan Taksim Meydanı'nda siyaset gündemi sıcağı sıcağına masaya yatırıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yarın CHP Grup Toplantısı'na katılma kararı aldı, kulisler hareketlendi.

Barış Yarkadaş, cumartesi sabah 08:00'de Kemal Kılıçdaroğlu ile  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun baş başa görüştüğünü söyledi. Görüşmede İmamoğlu, yaşadığı mağduriyeti anlattı ve Kılıçdaroğlu'na "Genel Başkanım adaylığınızın arkasındayım" dedi.

Pazar günü İmamoğlu belediye çalışanları ile bir araya geldi ve "İBB'de çok güzel işler yapacağız, hizmetler yapacağız" ifadelerini kullandı. Bu sabah ise İstanbul Planlama Ajansı'nda Ekrem İmamoğlu toplantı yaptı. İmamoğlu, "Çelik çekirdek ekibine İBB faaliyetlerine odaklanalım, İstanbul'da yapacak çok işimiz var." dedi.

İMAMOĞLU ADAYLIKTAN VAZGEÇTİ

Fuat Uğur ise Yarkadaş konuşurken araya girerek, "Kılıçdaroğlu görüşmede ayar verdi yani" ifadelerini kullandı.

IPA'daki toplantının ardından İmamoğlu Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak CHP Grup Toplantısı'na katılmak istediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun bu isteğini memnuniyetle karşıladı.

Yarkadaş, "İmamoğlu aday olamayacağını gördü." ifadelerini kullandı. İmamoğlu, bir ay önce İBB'ye davet ettiği arkadaşlarına "Ben Türkiye'yi yönetmeye hazırlanıyorum." diyordu.

İmamoğlu Saraçhane'deki tabloyu, CHP tabanının kırgınlığını ve Kılıçdaroğlu'nun kararlılığını görünce bu kararı verdi. İmamoğlu CHP örgütüne bir gül atacak. Şu an için İmamoğlu'nun bir grup konuşma yapması beklenmiyor.

Belki Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu salona birlikte girecekler. İmamoğlu ve Mansur Yavaş kesinlikle Cumhurbaşkanı adayı olmadıklarını kamuoyuna açıkça ilan edecekler.

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR