TC NET HABER
HV
02 EKİM Pazar 18:41

Doğu Perinçek, Suriye ziyareti için tarih verdi! ‘Sekiz aydır bizi davet ediyorlar…’

Şam ziyaretinin iptal edildiği iddiasını yalanlayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Bir kere biz görüşme talebinde bulunmadık Suriye devletinden. Suriye devleti 8 aydır bizi davet ediyor" dedi. Perinçek, ziyaret tarihi için ise "Eylül ayında bu buluşmayı yapacağız" ifadelerini kullandı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2022 14:09
Doğu Perinçek, Suriye ziyareti için tarih verdi! ‘Sekiz aydır bizi davet ediyorlar…’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Suriye'ye yönelik ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halk TV'de yayınlanan 'Perdenin Önü Arkası' programında gazeteci İsmail Saymaz, gazeteci Merdan Yanardağ'ın "Sanırım Doğu Perinçek'in Suriye görüşmesi mümkün olmayabilir. Suriye yönetimi şimdilik görüşmeme kararı almış olabilir" iddiasını Perinçek'e sordu.

"ATLANTİKÇİLERİN KENDİ RÜYALARINDA GÖRDÜKLERİ BİLGİLER"   

Bu iddiaya yanıt veren Perinçek, "Bu haberler tamamen Atlantikcilerin kendi rüyalarında gördükleri bilgiler. Aslı astarı yok ve mahcup olacaklar, utanacaklar" ifadelerini kullandı.

Görüşme talebinin Suriye'den geldiğini iddia eden Perinçek, "Bir kere biz görüşme talebinde bulunmadık Suriye devletinden. Suriye devleti 8 aydır bizi davet ediyor" diye konuştu. Perinçek, ziyareti gerçekleştirecek heyete ilişkin ise "Gezi heyetimiz oluşuyor ve gezi öncesi ilan edeceğiz. Heyetimizde Vatan Partili olmayan önemli devlet adamları şahsiyetler de olacak" ifadelerini kullandı.

"EYLÜL AYINDA BU BULUŞMAYI YAPACAĞIZ"

Suriye ziyareti için tarih veren Perinçek, "Eylül ayında bu buluşmayı yapacağız. Heyeti oluşturmaya çalışıyoruz" dedi. Perinçek görüşme tarihinin ise Suriye Devlet Başkanı Beşat Esad'ın ve kendilerinin programına göre belirleneceğini belirtti.

Perinçek, halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk'in 'bu daveti neden 8 ay boyunca kabul etmediklerini' sorması üzerine ise "Çünkü biz turistlik bir geziye gitmiyoruz. Rusya ile 2 kez görüşme yaptık bu süre içinde. Sayın Ethem Sancak'ı Moskova'ya gönderdik Şule Perinçek ile birlikte... Görüşmeler yaptılar. Gene İran devleti ile görüşmelerimiz oldu. Sonuç itibariyle biz Suriye'ye bir işi başarmaya gidiyoruz. Son müdahaleleri yapmaya gidiyoruz. O yüzden zamanlama çok önemli. Bu 8 ay bir bekleme zamanı değil, bu sürede 2 kez Moskova'ya gittik, Moskova'dan 4 kez Türkiye'ye heyet geldi. İran'la görüşmelerimiz oldu. İran devleti ile görüşmelerimiz oldu. Anlaşmalar oldu. Görüşmelerde zamanlama çok önemli" diye konuştu.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR