TC NET HABER
HV
02 EKİM Pazar 19:46

Başkanlar birbirine girdi

"Petrol Rantı, Peysaj ihalesi , bel altı şantaj ve iş takibi

SİYASET
Giriş Tarihi : 15-09-2022 07:22
Başkanlar birbirine girdi

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Yasin Fırat Çiftçi, yönetim kurulu üyeliğinin düşürülmesinin, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın şahsi hırslarından kaynaklandığını iddia etti. Çiftçi il başkanı işaret ederek " Ya Allahım Esirgesin hırsızlık gibi Petrol Rantı, Peysaj ihalesi gibi iftira, bel altı şantaj ve iş takibi yapıp ve en önemlisi yolsuzluk olayları yaşamış olsaydım kendimi asla affetmezdim " dedi.

 

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı resmi internet sitesinde halen ismi, resmi ve görevleri düşürülmeyen Yasin Fırat Çiftçi yaptığı yazılı açıklamada ağzına ne geldiyse saydırdı.  

 

 

 “Sayın İl Başkanının Yönetimde Devamsızlığı Rutin Hale Getiren Bir Çok Arkadaşımıza Tüzüğün ilgili Maddesini Uygulamayıp Mazeretli olmama rağmen Sadece Şahsıma Uygulaması Şahsi hırslarından kaynaklandığının göstergesidir. “ diyen Yasin Fırat Çiftçi, devamsızlıktan üyeliğinin düşürülmesinin yolsuzluktan dolayı düşürülmesinden daha iyi olduğunu belirterek ; 

 

“İyi ki Mazeretsiz Üç defa Toplantıya Katılmamam Gerekçe yapılıp hukuksuz bir şekilde Yönetim Kurulu Üyeliğim düşürülmüş. Ya Allahım Esirgesin hırsızlık gibi Petrol Rantı, Peysaj ihalesi gibi iftira, bel altı şantaj ve iş takibi yapıp ve en önemlisi yolsuzluk olayları yaşamış olsaydım kendimi asla affetmezdim.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bu talihsiz durumu Kamuoyunun ve Genel Merkezin Takdirine Bıraktığını belirten AK Partili Yasin Fırat Çiftçi “Gençlik kolları dönemimden bugünlere kadar Emek Verdiğim, Sevda beslediğim partimden ihraç edilmem söz konusu değildir."dedi.

 

Çiftçi'nin AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinden ve üyeliğinden alınmasının ardından açıklamalar sonrası İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı'nın nasıl bir açıklama yapacak merakla bekleniyor.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR