TC NET HABER
HV
01 NİSAN Cumartesi 13:04

Bahçeli 'istifa' sloganı için tribünleri hedef aldı: ‘Ya önlem alın ya maçlar…’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, F.Bahçe maçında 'Hükümet istifa' tezahüratlarının yükselmesi üzerine futbol camiasına çağrı yaptı. Bahçeli sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir" ifadelerini kullandı.

SPOR
Giriş Tarihi : 27-02-2023 11:22
Bahçeli 'istifa' sloganı için tribünleri hedef aldı: ‘Ya önlem alın ya maçlar…’

MHP lideri Devlet Bahçeli, tribünlerden yükselen istifa sloganları sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Fenerbahçe-Konyaspor maçında yükselen istifa tezahüratlarından sonra Beşiktaş-Antalyaspor maçında da benzer olaylar yaşandı.

"SEYİRCİSİZ OYNANSIN"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş ile Antalyaspor maçı sırasında sosyal medya hesabından konuyla ilgili uzun bir açıklama paylaştı. Bahçeli, maçların seyircisiz oynanması hususunda futbol camiasına acil çağrı yaptı.

İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

"SORUMSUZLUK VE ŞUURSUZLUKTUR"
"Türkiye'miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur."

Beşiktaş tribünleri Antalyaspor maçında 'hükümet istifa' tezahüratında bulunduBeşiktaş tribünleri Antalyaspor maçında 'hükümet istifa' tezahüratında bulunduSpor

 "AYNI ŞEKİLDE SESLER OLURSA TUZAK NETLEŞMİŞTİR"
"Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır."

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"
"Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır."

"ACİL VE GEREKLİ ADIMLARI ATMALARI KAÇINILMAZDIR"
"Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir."

"TÜRK FUTBOLUNU ZİLLET VE REZALETE MAHKUM ETMELERİNE SESSİZ KALAMAYIZ"
"Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir."

 

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR