TC NET HABER
HV
05 ARALIK Pazartesi 15:21

Bahçeli: 6-7 milyon seçmenin oy verdiği HDP'nin siyaset dünyasında yer almasına bir saniye tahammül edemiyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantında konuşuyor.

SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2022 10:28
Bahçeli: 6-7 milyon seçmenin oy verdiği HDP'nin siyaset dünyasında yer almasına bir saniye tahammül edemiyor

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partsinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satırlar şu şekilde:

 • EYT'liler ile sözleşmeli çalışan vatandaşlarımızın lehine olacak kanunu düzenlemelerini hayata geçirmiş olacağız.Cumhur İttifakı oyalanmıyor, yerinde saymıyor. Bizim anlayışımızda çalışmak en hayırlı sermayedir. Hizmet etmeyi milletten mükafatı Allah'tan bekleyen insanlarız. Karıncalar gibi çalışıyoruz. Zahmetsiz rahmet olmaz, lafla peynir gemisi yürümez. Adım adım 2023 köyüm benim hizmet toplantılarında görev alan partililerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Türkiye’yi zilletin 6+1 ayaklı kumar masasına teslim etmeyeceğiz.

TERÖRLE MÜCADELE

 • Terör örgütleri tüm insanlığın ortak düşmanıdır. Hiçbir türevi masum değildir. Bunun üstesinden gelmeden hayatın diğer alanlarında başarı yakalamak çok zordur. Toplumsal huzurumuzun terörle mücadelede alınacak kesin sonuçlara birebir bağlıdır. Dağlarda ve bürokraside bölücü terör örgütüyle hesaplaşmadan huzur bulamayız. Milli birliğimiz buna bağlıdır. 
 • Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacak buna tahmmül etmeyecektir. Terörün haklı bir gerekçesi asla olamaz. Teröründen irade ve inancından bahsedilemez. Türkiye ne zaman yükselişe geçse terör örgütleri tarafından kanlı bir mesaj almaktatır. Terör terörüzmin bir yönüdür ama hepsi değildir. 
 • Türkiye'nin üstesinden gelinmesi gereken öncelikli sorunu bölücü terör sorunudur. Bu melanetin hakkından gelmedikten sonra hayatın diğer alanlarında istikrar yakalamamız hayaldir. Zaman zaman kanatılan bu yara açık oldukça üzerine konmak için fırsat kollayanlar çıkacaktır.
 • Ekonomik güvenliğimizin sürekliliği, toplumsal huzurun sükuneti terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara bağlıdır. Bölücü teröristleri temizlemedikten sonra rahat bulamayız. Milli bekamız, milli birliğimizi, milli güvenliğimiz buna bağlıdır. Şehit analarına, şehit babalarına vefa borcumuzu ödemek zorundayız.

HDP'YE: 'BİR SANİYE TAHAMMÜL EDEMİYORUZ'

 • Terör örgütleri muhasım çevrelerin çıkarına kullanılan kiralık katiller sürüsüdür. Terörün haklı gerekçesi asla olamaz. Türkiye ne zaman güçlü adımlarından söz ettirse, bölgesel ve küresel meselelere ne zaman müdahil olsa asimetrik saldırılara maruz kalmaktadır. Bu durum karanlık bir döngüdür. Terörle mücadele, teröristle mücadele değildir.
 • Özelde terörle genelde terörizmle mücadele doğaçlama bir süreç şeklinde görülemeyecektir. Terörle mücadele çok değişken ve dinamik bir mücadele alanıdır. Teröristin eylem yöntemlerinin değişmesinde güvenlik kuvvetlerini devamı eğitecek, donatacak taktik-eğitim programı oluşturulmalıdır.
 • Türkiye'de terör örgütüne eleman devşiren HDP'nin siyaset dünyasında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz. HDP, PKK'nIn can yoldaşıdır. HDP, CHP'nin ikiz kardeşi diğer partilerin marjinal ortağıdır.

TTB BAŞKANI FİNCANCI'YA: BEDELİNİ ÖDEMEK DURUMUNDA

 • Türk askerine kimyasal silah iftirası atan, sonra da PKK’lı Karasu tarafından alkışlanan TTB Başkanı ile diğer bölücü terör yandaşları ihanetlerinin bedelini en ağır şekilde ödemek durumundadır. Vatansızlara bu aziz vatanın suyu da ekmeği de haramdır. Düşmana asla merhamet edilmeyecektir.

İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ SALDIRI

 • İstiklal Caddesindeki terör saldırı bir kez daha yüreklerimizi dağlamıştır. Şehitlerimize rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. PKK/YPG ve arkasında duran efendilerini lanetliyorum. Teröristin bir gün bile geçmeden ele geçmesinden dolayı istihbarat ve emniyet güçlerimizi kutluyorum.
 • Terörizme kucak açanlardan hesap soracağız, terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Kiralık katillerini üzerimize salanlara misliyle cevap vereceğiz. Türk milleti teröristleri eğitim, silahlandırıp, Türkiye'ye gönderen sözde müttefiklere diz çökmeyecek, şirret oyunların boyun eğmeyecektir.

AYRINTILAR GELECEK...

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR