TC NET HABER
HV
30 EYLÜL Cumartesi 05:04
Advert

Atatürkçü Düşünce Derneğinden Öğretmenlere destek

Öğretmenlere destek veren Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr Işık Özkefeli de öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını söyledi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-09-2022 21:02
Atatürkçü Düşünce Derneğinden Öğretmenlere destek

 

 

 

 

Eğitim İş Sendikası'nın Karadeniz bölgesi şube başkanları ve üyeleri, Samsun'da Öğretmen Meslek Kanunu'na tepki eylemi yaptı. Genel Başkan Kadem Özbay, "Yeni kanun öğretmenlerin üzerine kabus gibi çökmüştür "dedi. Öğretmenlere destek veren Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr Işık Özkefeli de öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını söyledi. 

 

Eğitim İş Samsun Şubesi'nin koordinesinde İlkadım Onur Anıtı önünde Sinop, Amasya, Çorum, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin Şubesi'nin katılımları ile Öğretmen Meslek Kanunu'na tepki olarak 'Öğretmene Saygı' eylemi yapıldı. Eylemde Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay ve Samsun Şube Başkanı Volkan Erken, yeni düzenlemenin iptal edilmesini talep etti. 

 

 

 

 

 

Yağmur altında gerçekleşen eyleme, CHP İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, ADD Şube Başkanı Işık Özkefeli ve çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcisi de katıldı.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR