TC NET HABER
HV
30 EYLÜL Cumartesi 06:04
Advert

Altılı masa devriliyor mu? CHP'de olağanüstü toplantı!

İyi Parti lideri Meral Akşener’in CHP'ye yönelik sert sözlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti meclisini olağanüstü toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın toplantısı öncesi tam yetki alması bekleniyor.

SİYASET
Giriş Tarihi : 26-02-2023 14:42
Altılı masa devriliyor mu? CHP'de olağanüstü toplantı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldi. Bu toplantının ardından Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek olan Kılıçdaroğlu’nun 2 Mart’ta yapılacak Millet İttifakı toplantısı öncesi aday belirleme ve seçim ittifakı gibi konularda partisinin kurullarından tam yetki alması bekleniyor.

MİLLET İTTİFAKI TOPLANTISI ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU’NA TAM YETKİ
Deprem bölgesinde görevli olan milletvekillerinin çevrimiçi katıldığı basına kapalı grup toplantısında ilk gündem deprem ve sonrasında atılacak adımlar. Toplantının bir diğer gündemi de 14 Mayıs’ta yapılma ihtimali güçlenen seçimler. Seçimlere giden süreçte atılacak adımların tartışıldığı toplantıda, Millet İttifakı’nın gündemindeki cumhurbaşkanı adaylığı, geçiş süreci yönetim şekli ve seçim ittifakları ele alınıyor. Millet İttifakı liderlerinin 2 Mart’ta bir araya geleceği toplantı öncesi CHP Genel Başkanı’nın, tüm bu konularda karar almak için milletvekillerinden tam yetki alması bekleniyor.

CHP PM’DE DE GÜNDEM DEPREM VE SEÇİM
Kılıçdaroğlu, öğleden sonra da Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek ve bu toplantıda da gündem deprem, yaklaşan seçimler ve Millet İttifakı’nın 2 Mart toplantısı olacak. CHP lideri Parti Meclisi üyelerinden de adaylık, geçiş sürecinin yönetim şekli gibi konularda karar almak için tam yetki verilmesi alması bekleniyor.

 

Kılıçdaroğlu’nun 2 Mart toplantısına partisinin tüm kurullarından tam yetki alarak katılması bekleniyor.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR