TC NET HABER
HV
05 ARALIK Pazartesi 15:17

ADD'den dev Cumhuriyet Bayramı fener alayı

Cumhuriyet Bayramı fener alayına binlerce kişi katıldı, İzmir marşını söylediler

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2022 08:52   Güncelleme : 30-10-2022 10:26
ADD'den dev Cumhuriyet Bayramı fener alayı

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanlığınca  yapılan Cumhuriyet Fener Alayı yürüyüşüne vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Türk bayrakları ve Atatürk posterlerini taşıyan vatandaşlar hep bir ağızdan İzmir marşını söylediler.


Samsun'da Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yılı coşkusu Fener Alayı yürüyüşü devam etti.  
Samsun'da gerçekleşen  Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen yürüyüşe binlerce Samsunlu katıldı.
 Fener Alayı yürüyüşü, bando takımının çaldığı marşlar eşliğinde yapılırken, yürüyüşe Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile katılan vatandaşlar 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları atarken,İzmir Marşını söylediler. Çiğtlik caddesi üzerinden, Cumhuriyet Meydanına kadar devam eden Cumhuriyet Yürüyüşü, Onur Anıtında sonlandırıldı . Yürüyüşe CHP Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP İlkadım ilçe Başkanı Metin Telatar,CHP il kadın kolları Başkanı Nazan Güneysu, Memleket Partisi İlkadım ilçe Başkanı Rüstem Kara ve Eğitim iş Samsun şube başkanı volkan erken de katılım gösterdi. 

 Anıt önünde bir konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağını ve Atatürk ilkelerine her zaman sahip çıkacaklarını söyledi.

TC NET HABERTC NET HABER

YORUMLAR