DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Yaşar GELER
Yaşar GELER
Giriş Tarihi : 27-06-2020 01:28

Dijital Dünyaya Esir Olmak..

 

Aslında hiçbir insanın sevmediği bir sözcüktür esaret sözcüğü! Fakat bir o kadar da sevdiğimiz ve yaşamımıza giren bir sözcük olmuştur dijital sözcüğü! Yakın tarihimizin hızla gelişen teknolojik gelişmelerinin öncüsüdür dijital gelişim. Neredeyse yaşamımızın her noktasında var oluyor. Neredeyse her şey dijital ortamlarda kaydediliyor ve yaşanıyor.

     Öncelikle müzik alanında bu değişimler yaşanmaya başladı. Sonra kültürel alanda sinema vs. sonrasında dijital kitaplar yaşamımıza girdi. Sonra kütüphaneler vb. saymakla bitmeyecek kadar hemen her şey artık dijital ortama kaydedilir ve saklanıyor. Yararlanmak istenildiğinde de bir tıkla ulaşabiliyorsunuz. Özellikle sağlık, eğitim, askeri, sanayi, turizm alanlarında oldukça etkin kullanım kolaylığı sağlayan bir sistemdir, dijital sistem.

     Aslında bir kitabı düşünün şöyle elinize alacaksınız, onu hissedeceksiniz, kokusunu içinize çekeceksiniz, sonra da okuyacaksınız. Anlayarak, tadarak, seve seve, doya doya okuyacaksınız. Tabi ki bu dediğimi hala yaşadığımız ortamlar mevcut. Daha uzun bir sürede de sürecek gibi gözüküyor. Ama şunu da kabul etmeliyiz ki, küresel değişim olarak dijital dünyaya geçişimiz de hız kesmeden sürüyor. Gün geçmiyor ki, bir bilim insanı bir şey ortaya koymasın! Gün geçmiyor ki bir başka bilim insanı her hangi bir buluşla karşımıza çıkmasın! Aslında bunlar yaşamımızı kolaylaştıran muhteşem gelişmeler. Gerçi yaklaşık üç ay gibi bir süre geçmesine rağmen hala KOVİD-19 belasına çare üretilemedi!

     -İstisnalar kaideyi bozmaz- tezinden yola çıkarak olağanüstü durumları hariç tutarak gelişmelere devam edelim. Aslında ben bu belanın insan eliyle üretilmiş olduğunu düşündüğümden, çaresinin de bulunmuş olduğunu ve zamana oynandığını, planlı bir şekilde yer küre insanları ve toplumlarının kontrol edilmeye çalışıldığını düşünmekteyim. Bilimsel bir dayanağa sahip olmadığımı belirterek, sadece ve sadece mantığımın sesiyle hareket ederek, bu tezimde ısrarlıyım ve yakın zamanda ortaya konacaktır diye düşünüyorum.

     Şimdi geldiğimiz noktaya bakıyoruz; yer küre üzerinde bulunan yaklaşık sekiz milyar insanın en az beş altı milyarlık gibi önemli ve büyük bir kısmının şu an home ofis çalıştığı ya da çalıştırıldığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu demek oluyor ki, yakın bir gelecekte birçok insan artık dijital ortamda çalışacak ve sokağa çıkmadan yaşamını sürdürebilecektir. Kim bilir, belki de bunun deneyleri yapılıyordur. Hani evden ve esnek çalışma denilen mekanizmayla ne kadar başarılı olunabiliyor? İnsanlar sokağa çıkmadan nasıl verimli olabiliyorlar?  Gibi soruların yanıtları bulunabiliyor olabilir.

     Bunu zaman gösterecektir. Ama gerçek olan bir şey vardır ki, dijital esaret halindeyiz. Evler modern dijital hapishanelere dönüştü. İnsanlar, toplumla bağlarını kesmiş durumda. Hatta kendi aile bireyleriyle bile mesafeli olmak zorundalar. Aile içerisinde bile eşler biri birlerine kuşuyla bakar oldular. Neredeyse paranoyak bir toplum olduk. Herkes her şeyden korkar ve ürker hale geldi. Dişin bile ağırsa, acaba korona mı oldum? Korkusu ve psikolojisi oluştu. Terlesen ya da üşüsen, bu da koronanın belirtileri arasında var mıydı?  Bu tür sorular uzayıp gidiyor. Ama gerçek olan bir şey var ki, şu minicik, gözle görülmez, dijital mi desem ne desem şu lanet mini virüs gerçekten yaşamımızı esir almış durumdadır. Minicik KOVİD-19’ un esareti altına girmişiz. Mikronlarla ifade edilebilen bir zerrecik tüm insanlığı esir almış durumdadır.

     Evet, hemen herkes artık yaklaşık bir yıldır dijital dünyada yaşamaya başlamıştır. Alışverişini sanaldan, sohbetlerini sanaldan, eğitimini sanaldan, tüm gelişmeleri sanaldan izleyip yapmak durumundadır. Bu fazla dijitalliğin ve sanal ortamın çok olumsuz ve insanları yanlış yönlendirdiğini de düşünmeden edemiyorsunuz. İnsanlar sanal dijital ortamda oldukları için, sağlıklı bilgi akışı ve alışverişi de yapamıyorlardır. Resmi kurum ve kuruluşların dışında güvenilir kaynak bulmak ne kadar mümkün olur siz düşünün! Özellikle kulaktan dolma ve yanlış bilgiler sanal ortamda dolaşıp duruyor. Bu durumda da doğal olarak insanların kurumlara ve kuruluşlara bakış açıları olumlu ya da olumsuz olarak değişiyor. Yani tam bir güvensizlik ortamı, kuşkucu ve irdeleyici bir bakış açısı toplumu bir yerlere sürüklüyor.

     Görünüyor ki, dijital dünyaya esir olmuşuz. Elbette ki, teknolojiden, fenden, bilimden uzaklaşmadan, gelişmelere ayak uydurarak küreselleşmeden ayrı kalamayız. Dijital dünya artık yaşamamızın bir parçası haline gelmişken; onun esiri olmadan yaşamlarımızı sürdürebilmenin mümkün olabileceği gerçeğini de aklımızdan çıkarmayacağız.

     Artık teknolojik gelişmeler o kadar hızlı ilerliyor ki; zaman içerisinde yaşamlarımızı nerede daha güvenli sürdürebileceğimizin hesaplarını bile yapmaya başladık. Ay’da, Mars’ta, yakın gelecekte daha başka gezegenlerde yaşamın olup olmadığı araştırmaları yapılmaktadır. Sanırım bu gibi düşünceler de dijital oluşumların ve operasyonların bir ön çalışmasıdır.  İşte tam da bu gelişmeleri gördüğümüz zaman diyebiliyoruz ki; insanlık dijital dünyanın esiri olmuştur. Bundan kurtulmanın yolu da; yine kendi dünyanda ki varlığını çağın gereklerine en uygun şekilde düzenlemen ve bu bakış açısıyla geleceğini tasarlamandan geçmektedir. Hadi, hep bir anda silkinelim ve bu esaretten kurtulmanın yolunu bulmaya çalışalım.

     Sonuçta; ‘’aklın yolu birdir’’ sözünü de anlamlandırmış oluruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
Eric Jones 3 ay önce
Hey there, I just found your site, quick question…

My name’s Eric, I found tcnethaber.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

You know, strike when the iron’s hot!

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

Strike when the iron’s hot!

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

Thanks and keep up the great work!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
It even includes International Long Distance Calling.
Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=tcnethaber.com
Eric Jones 11 ay önce
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your website tcnethaber.com to generate more leads.

Here’s how:
Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you as soon as they say they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re still there at tcnethaber.com.

Talk With Web Visitor – CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com for a live demo now.

And now that you’ve got their phone number, our new SMS Text With Lead feature enables you to start a text (SMS) conversation – answer questions, provide more info, and close a deal that way.

If they don’t take you up on your offer then, just follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today!

Try Talk With Web Visitor and get more leads now.

Eric
PS: The studies show 7 out of 10 visitors don’t hang around – you can’t afford to lose them!
Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=tcnethaber.com
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2150
 • 2Konyaspor2039
 • 3Hatayspor2135
 • 4Başakşehir FK2034
 • 5Adana Demirspor2134
 • 6Fenerbahçe2133
 • 7Beşiktaş2132
 • 8Alanyaspor2132
 • 9Gaziantep FK2131
 • 10Sivasspor2130
 • 11Fatih Karagümrük2130
 • 12Kayserispor2128
 • 13Galatasaray2127
 • 14Giresunspor2125
 • 15Antalyaspor2123
 • 16Göztepe2121
 • 17Kasımpaşa2121
 • 18Altay2118
 • 19Çaykur Rizespor2118
 • 20Yeni Malatyaspor2115
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Müjde Ar, Foto Galeri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Müjde Ar, Foto Galeri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu istanbul masaj salonu/a> ankara masaj salonu/a> izmir masaj salonu/a> bursa masaj salonu/a> antalya masaj salonu/a> adana masaj salonu/a> konya masaj salonu/a> şanlıurfa masaj salonu/a> gaziantep masaj salonu/a> kocaeli masaj salonu/a> mersin masaj salonu/a> diyarbakır masaj salonu/a> hatay masaj salonu/a> manisa masaj salonu/a> kayseri masaj salonu/a> samsun masaj salonu/a> balıkesir masaj salonu/a> maraş masaj salonu/a> van masaj salonu/a> aydın masaj salonu/a> tekirdağ masaj salonu/a> sakarya masaj salonu/a> denizli masaj salonu/a> muğla masaj salonu/a> Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Mersin masaj salonu Bursa masaj salonu Muğla masaj salonu Balıkesir masaj salonu Kocaeli masaj salonu İstanbul masaj salonu Ankara masaj salonu Antalya masaj salonu İzmir masaj salonu Denizli masaj salonu Çanakkale masaj salonu Sakarya masaj salonu Manisa masaj salonu Malatya masaj salonu Yalova masaj salonu Sivas masaj salonu Tokat masaj salonu Kayseri masaj salonu Trabzon masaj salonu Aydın masaj salonu Elazığ masaj salonu Afyon masaj salonu Kütahya masaj salonu Ordu masaj salonu Eskişehir masaj salonu Gaziantep masaj salonu adıyaman masaj salonu/a> afyon masaj salonu/a> ağrı masaj salonu/a> aksaray masaj salonu/a> amasya masaj salonu/a> ardahan masaj salonu/a> artvin masaj salonu/a> bartın masaj salonu/a> batman masaj salonu/a> bayburt masaj salonu/a> bilecik masaj salonu/a> bingöl masaj salonu/a> bitlis masaj salonu/a> bolu masaj salonu/a> burdur masaj salonu/a> çanakkale masaj salonu/a> çankırı masaj salonu/a> çorum masaj salonu/a> düzce masaj salonu/a> edirne masaj salonu/a> elazığ masaj salonu/a> erzincan masaj salonu/a> erzurum masaj salonu/a> eskişehir masaj salonu/a> giresun masaj salonu/a> gümüşhane masaj salonu/a> ığdır masaj salonu/a> ısparta masaj salonu/a> karabük masaj salonu/a> karaman masaj salonu/a> kastamonu masaj salonu/a> kilis masaj salonu/a> kırıkkale masaj salonu/a> kırklareli masaj salonu/a> kırşehir masaj salonu/a> uşak masaj salonu/a> kütahya masaj salonu/a> malatya masaj salonu/a> mardin masaj salonu/a> nevşehir masaj salonu/a> niğde masaj salonu/a> ordu masaj salonu/a> trabzon masaj salonu/a> osmaniye masaj salonu/a> rize masaj salonu/a> siirt masaj salonu/a> sinop masaj salonu/a> sivas masaj salonu/a> tokat masaj salonu/a> bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu Çankaya masaj salonu Keçiören masaj salonu Mamak masaj salonu Polatlı masaj salonu Sincan masaj salonu Alanya masaj salonu Belek masaj salonu Kaş masaj salonu Kemer masaj salonu Korkuteli masaj salonu Lara masaj salonu Manavgat masaj salonu Serik masaj salonu Side masaj salonu Didim masaj salonu Efeler masaj salonu Kuşadası masaj salonu Nazilli masaj salonu Altıeylül masaj salonu Bandırma masaj salonu Edremit masaj salonu Karesi masaj salonu Susurluk masaj salonu Gemlik masaj salonu Gürsu masaj salonu İnegöl masaj salonu Mudanya masaj salonu Nilüfer masaj salonu Osmangazi masaj salonu Yıldırım masaj salonu Biga masaj salonu Çan masaj salonu Gelibolu masaj salonu Karahayıt masaj salonu Pamukkale masaj salonu Nizip masaj salonu Şahinbey masaj salonu Şehitkamil masaj salonu Antakya masaj salonu Defne masaj salonu İskenderun masaj salonu Bağcılar masaj salonu Bahçelievler masaj salonu Esenler masaj salonu Esenyurt masaj salonu Kadıköy masaj salonu Kağıthane masaj salonu Kartal masaj salonu Küçükçekmece masaj salonu Maltepe masaj salonu Pendik masaj salonu Sultangazi masaj salonu Ümraniye masaj salonu Üsküdar masaj salonu Alsancak masaj salonu Bayraklı masaj salonu Bornova masaj salonu Buca masaj salonu Çiğli masaj salonu Gaziemir masaj salonu Karşıyaka masaj salonu Konak masaj salonu Menemen masaj salonu Ödemiş masaj salonu Torbalı masaj salonu Darıca masaj salonu Gebze masaj salonu Gölcük masaj salonu İzmit masaj salonu Körfez masaj salonu Akşehir masaj salonu Beyşehir masaj salonu Ereğli masaj salonu Karatay masaj salonu Meram masaj salonu Selçuklu masaj salonu Akhisar masaj salonu Alaşehir masaj salonu Soma masaj salonu Turgutlu masaj salonu Elbistan masaj salonu Akdeniz masaj salonu Anamur masaj salonu Erdemli masaj salonu Mezitli masaj salonu Silifke masaj salonu Tarsus masaj salonu Toroslar masaj salonu Yenişehir masaj salonu Bodrum masaj salonu Dalaman masaj salonu Fethiye masaj salonu Köyceğiz masaj salonu Marmaris masaj salonu Menteşe masaj salonu Milas masaj salonu Adapazarı masaj salonu Serdivan masaj salonu Atakum masaj salonu Çarşamba masaj salonu İlkadım masaj salonu Eyyübiye masaj salonu Siverek masaj salonu Viranşehir masaj salonu Çerkezköy masaj salonu Çorlu masaj salonu Erbaa masaj salonu