SİYASET
Giriş Tarihi : 10-04-2022 06:14

Temel Karamollaoğlu ve Ekrem İmamoğlu iftarda bir araya geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin iftarında buluştu.

Temel Karamollaoğlu ve Ekrem İmamoğlu iftarda bir araya geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftarda bir araya geldi.

Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftarda konuşan Karamollaoğlu, “Bizler, Milli Görüşçüler olarak, sadece kendi teşkilatımızın, kendi müttefiklerimizin, bizim gibi inanan, düşünen insanların değil; bütün insanlığın saadeti için çalışan bir anlayışa sahibiz” dedi.

“Biz bütün insanlığın, eksiksiz, bizim gibi inanan, inanmayan saadetini arzu ederiz” diyen Karamollaoğlu, “Bunun da temelinde fikir, düşünce, inanç özgürlüğü, hürriyeti yatar. İnsanlar, düşündükleri ve inandıkları gibi yaşayabilirlerse mesut ve bahtiyar olurlar. Bu, bizim kendi inancımızın bize bir emridir aynı zamanda” ifadelerini kullandı.

'ADALET SARAYLARDA GERÇEKLEŞMEZ'

Adaletin önemine vurgu yapan Temel Karamollaoğlu, “Adalet, insana göre değişmez. Şahıslara göre değişmez. İnançlara göre değişmez. Bir yerde ihtilaf varsa, o meseleye mutlaka bi taraf bir anlayışla yaklaşmak gerekir. Adalet, saraylarda gerçekleşmez. Adalet, kanun yapmakla da gerçekleşmez. Adaletin gerçekleşmesi için, yönetimde bulunanların farklı bir zihniyette olması icap eder. Adalet, kendisinin aleyhine tecelli ettiği zaman, tereddütsüz o hükmü kabul ederse, işte orada adalet var demektir” diye konuştu.

İMAMOĞLU: İFTAR SOFRALARINI BİLE AYRIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Karamollaoğlu’ndan önce konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Ramazan bizi, ‘Başkalarının farkına var, herkesin halinden, dilinden anla ve herkesi kendinle bir tut’ diye ikaz eder. Ama insan, tüm bu güzel, bu kıymetli mesajları anlamazdan gelip, kulağının üstüne yatmakta da mahirdir. Hele de elinde güç varsa, iktidar varsa. Maalesef, iftar sofralarının bile ‘senin- benim’, ‘bizimkilerin-ötekilerin’ diye ayrıştırılmaya çalışıldığı günler yaşıyoruz” dedi.

“İnançlar üzerinden, tamamen mesnetsiz, yapay düşmanlıklar üretmeye çalışanları, bu yolla kendilerine sonsuz bir ikbal yaratma hevesine kapılanları görüyoruz” diyen İmamoğlu, “Tabii ki bunlar boş heveslerdir, ham hayallerdir. İftar sofraları, dini, inancı ne olursa olsun, herkesi ortak bir duyguda buluşturan bir gönül zenginliğin ifadesidir” şeklinde konuştu.

'TÜRKİYE, İFTAR SOFRALARINI TESİRİ ALTINA ALMIŞ KİBİR DÜZENİYLE MÜCADELE EDİYOR'

Türkiye’nin “iftar sofralarını tesiri altına almış bir kibir ve israf düzeninden arınma mücadelesi verdiğini” söyleyen İmamoğlu, “Hiç şüphe yok ki bu mücadele kısa zamanda sonuca ulaşacak. Kardeşlikle, yardımlaşmayla kurulan sofralardan yükselen güçle, mutlu ve adaletli bir ülke olacağız. İsraftan ve ifrattan uzaklaştıkça, kendimize ve birbirimize yakınlaşırız. Birbirimizi daha çok anlar, daha fazla hissederiz. Tıpkı bugün burada olduğu gibi” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)