SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2022 10:29

Akşener: Pasta yiyin diyecekler dedim aha da dediler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın manda yoğurtlu, kestane ballı öğün tavsiyesi için "Pasta yiyin diyecekler dedim aha da dediler" yorumunu yaptı.

Akşener: Pasta yiyin diyecekler dedim aha da dediler

SOLMEDYA - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğine dikkat çekerek, hükümetin toplumla bağının kalmadığını söyledi. Maliyeti 687 lira olarak hesaplanan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Yatarken manda yoğurdu, Medine hurması, kestane balı ve yulaf ezmesi yerim. Şifa” öğüdünü hatırlatan Akşener, Fransa Kraliçesi Marie Antoinette'e atfedilen "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" sözüne atıfla "Pasta yiyin diyecekler dedim aha da dediler" yorumunda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in konuşmasının satır başları şöyle:

BAY KRİZ 2007'DEKİ VAATLERİNİ YENİDEN VAAT EDİYOR:

AK Parti iktidarının ve Nebati bakanın ışıltılı gözler ve işbilmezliğin getirdiği bir garip özgüvenle 'şubattan daha iyi olacak' dedikleri mart ayını geride bırakıyoruz. Zamları, geçim darlığını, işsizliği, toprağına küsen çiftçilerimizin dertlerini bir türlü geride bırakamıyoruz. Maaşlar erimeye, paramız değer kaybetmeye aynen devam ediyor. Bay kriz ise 2007-2011-2015 hatta 2019 seçimlerinde vaatlerini yeniden vaat edip açılışı yıllar önce yapılmış tesisleri yeniden açarak kendini sözde icraat gösterileriyle oyalıyor.

NEREDE O 5 MAAŞ ALANLAR DİYEMİYORLAR:

Emeklilerimizin, memurlarımızın, esnafımızın çilesi bay krizin gündemine bir türlü gelemiyor. AK Parti'nin liyakatsiz kadroları 3-5-10 maaş alarak saraydaki sefalarına aynen sürdürüyor. Memleketin gençleri KPSS'den yüksek alıp dayısı olmadığı için mülakatta elenirken bay krizin yetkin kadroları gördükleri her bakamın, buldukları her maaşın üzerine çekirge sürüsü gibi çöküyor. Bu arkadaşların ağızlarını bıçak açmıyor. Bize her konuda yalan yanlış laf yetiştirmeye çalışıyorlar ama bu konuya gelince nedense tek bir iktidar mensubu çıkıp 'Nerede o beş maaş alanlar, gösterin bakalım' diyemiyor. Çünkü yaptıkları adaletsizliği, haksızlığı en iyi onlar biliyor.

BİR BAKAN YARDIMCISI NEDEN 3 AYRI YERDEN MAAŞLA AYDA 314 BİN LİRAYI CEBE İNDİRİR?:

Sizce bir bakan yardımcısı neden üç ayrı yerden maaş alır? Bir bakan yardımcısı hangi vicdanla ayda 314 bin lira maaşı cebe indirir? Bu iktidarın tek bir atanmışı nasıl olur 75 asgari ücretlinin maaşını tek başına alabilir? Yoklukla mücadele ederken işi sözüm ona milletine hizmet etmek olan bir insan nasıl olur da bakanlıktan maaş, bankadan yönetim kurulu üyeliği maaşı ve yine aynı bankadan huzur hakkı alıp milletin cebinden çıkan paraları çatır çatır yiyebilir? Böyle bir vicdansızlık olabilir mi? O sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar. Aksırıncıya, tıksırıncıya, çatlayıncaya kadar yiyorlar.