SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2022 15:33

Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da: Kabahat bizde, Ankara'dan güzel güzel laflar ettik

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde, "Ankara'da oturduk, güzel güzel laflar ettik, 'niye bize oy vermiyorlar?' diye. Sizin dertlerinize talibim. Dertlerinizi çözeceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da: Kabahat bizde, Ankara'dan güzel güzel laflar ettik

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün geldiği Diyarbakır'da ziyaretlerine devam ediyor. Bugün Diyarbakır'da CHP'ye üye olan 1300 kişi adına yeni 53 üyeye rozet takma törenine katılan Kılıçdaroğlu, "CHP'ye Diyarbakır'da fazla üye olan yok biliyorum. Bunun kabahati bizde. Sofranızda oturmadık, Ankara'da oturduk, güzel güzel laflar ettik, 'niye bize oy vermiyorlar?' diye. Sizin dertlerinize talibim. Dertlerinizi çözeceğim. Emin olun az kaldı. Geliyor gelmekte olan ve geleceğiz" ifadelerini kullandı. 

'6 MİLYON 300 BİN GENÇ İLK KEZ SANDIĞA GİDECEK'
"Birlikte yapacağız. Büyük acılar çektiniz, dertleriniz, işsizlik, evlerde yoksulluk var hepsinin farkındayım" diyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye büyük bir ülke imkanlarımız var. Bu imkanlar savurganca kullanılıyor. 6 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidecek, oy kullanacak, Türkiye'nin kaderini belirleyecek. Benim umudum ve beklentim gençlerden. Demokrasinin güvencesi sizler olacaksınız.  Biz gençlerle gurur duyuyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceği gençlere emanet. Ben sadece sizin beklentilerinizi gerçekleştirmek için mücadele edeceğim" diye konuştu.

'BÜTÜN KOMŞULARIMIZLA BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUM'

Çatışmadan kaçınacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bütün bölge olarak hep beraber huzur içinde yaşayacağız. Orta Doğu'yu kast ediyorum. Bütün komşularımızla barış içinde, huzur içinde yaşamak istiyorum. CHP'ye katılan siz değerli kardeşlerime de yürekten teşekkür ederim. Önemli bir adım atıyoruz bunun farkındayım. CHP halkın partisi olmak adına önemli adımlar atıyor.  Ne ezilen ne ezen olacak, insanca hakça bir düzeni beraber getireceğiz. Yeni kadrolarla gençlerle kadınlarla yolumuza devam edeceğiz, aydınlık parlak bir Türkiye'yi yeniden inşa etmek üzere" dedi. (HABER MERKEZİ)

Kılıçdaroğlu, 'helalleşme' için Diyarbakır'daKılıçdaroğlu, 'helalleşme' için Diyarbakır'daPOLİTİKA