GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2022 21:13

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Hasan Bozkurter: Kulübümüzü kimseye alet ettirmeyiz

Tarkan'ın büyük yankı uyandıran 'Geççek' şarkısı için Beşiktaş kongre üyesi Murat Şahin, "Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var" diyerek tepki gösterdi. CHP'li Mehmet Bekaroğlu ise Şahin için "Kulüpten ihraç edilmeli" dedi. Cumhuriyet.com.tr'ye açıklama yapan CHP'li Hasan Bozkurter, "Şarkının siyasi boyutu olmaz. Beşiktaş'ı bu işlere karıştırmayın" diye konuştu.

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Hasan Bozkurter: Kulübümüzü kimseye alet ettirmeyiz

Tarkan'ın yeni şarkısı ‘Geççek’ şarkısının sözleri ve klibi yayımlandıktan bir süre sonra Twitter’da gündem oldu. Sosyal medyada söz konusu şarkı için "Tarkan milyonlara tercüman olmuş" yorumu yapıldı.

Beşiktaş Kulübü'nün kongre üyesi ve Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, Tarkan'ın bu şarkısına sosyal medyada tepki gösterdi. Şahin, "İster TOPunuzla ister POPunuzla gelin, ister 6 kişilik yuvarlak masanızla ister gizli ortağınız pkk ile gelin. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var… Biz tek bir sesle diyoruz ki; Vatan sana canım feda…" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise Şahin'in bu tweetine yanıt verdi. Bekaroğlu, "Beşiktaş bu bölücüyü ihraç etmeli…böyle nefret söylemi taşıyıcısı bir insanın Beşiktaş gibi ülke barışı ve kardeşliğin sembolü olan bir kulüpte işi olamaz!" diyerek, Murat Şahin'in Beşiktaş Kulübü'nden ihraç edilmesini istedi.


"KULÜBÜ KİMSEYE ALET ETTİRMEYİZ"
Konuyla ilgili Cumhuriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Meclis Üyesi ve Beşiktaş Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi Hasan Bozkurter, şunları söyledi:

"Beşiktaş'ın bu işe dahli olmaz. Sanatçı yazar, çizer okur, herkes bunu kendine göre yorumlar. Bunun muhalefeti, iktidarı, vatanseveri, vatan düşmanı olmaz. Bunun Beşiktaşla ilgisi yoktur. Beşiktaş Kulübü'nü bu işlere karıştırmamak lazım. Beşiktaş, Kuva-yi Milliyecilerin kurduğu, Atatürk değerlerine en çok sahip çıkan spor kulübüdür. O onu dedi, bu bunu dedi diye Beşiktaş Kulübü'nün ismini başka yerlere karıştırmayız. Beşiktaş, bu ülkedeki en büyük sivil toplum kuruluşudur. Biz Türk sporuna, Türk gençliğine ve Türk milletine, devletine hizmet eden bir kuruluşuz. Bizim kırmızı çizgimiz belli zaten. Beşiktaş, Cumhuriyet'i kuran felsefedir. Beşiktaş eşittir Atatürk demektir. Bizim kulübümüzün sağı solu yok, bizim kulübümüz Cumhuriyet'i kuran, laik değerlerin en büyük savunucusudur. Kulübümüzü kimseye alet ettirmeyiz. Kısacası, bu bir şarkıdır, bunun siyasi boyutu yoktur. Sanatçı yapar, toplum değerlendirir. Şu an toplum olarak ötekileştirmemeye ve birbirimize ihtiyacımız var."