SİYASET
Giriş Tarihi : 12-01-2022 11:38   Güncelleme : 12-01-2022 11:38

Akşener: Enes'i hapsedildiği umutsuzluğa kurban verdik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Gel, iktidar ve muhalefet el ele verelim, bu ülkenin lügatından kadın ölümlerini, genç ölümlerini silelim" dedi.

Akşener: Enes'i hapsedildiği umutsuzluğa kurban verdik

Cemaat yurdundaki baskıları anlatıp intihar eden tıp öğrencisi Enes Kara ve eski nişanlısı tarafından katledilen avukat Dilara Yıldız'ın hayatlarının baharında yaşamdan koptuğunu, koparıldığını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarı harekete geçmeye çağırdı. Akşener, kadın cinayetleri başta olmak üzere yürütülecek çalışmaya her türlü desteği vereceklerini söyledi.

 

Partisinin TBMM toplantısında konuşan Meral Akşener, özetle şunları söyledi:

GENÇLER UMUTSUZLUĞA HAPSEDİLİYOR: Haftaya çok acı haberlerle başladık. Daha hayatlarının baharındayken, Enes oğlumuzu, Raziye ve Dilara kızlarımızı kaybettik. Enes’i, aynı Fedai öğretmenimiz gibi, hapsedildiği umutsuzluğa kurban verdik. Elinden alınan özgürlüğe, en yakınlarından gördüğü umursamazlığa ve yaşamaya zorlandığı hayatın sonucunda, çıkışı intiharda bulmasına kahrolduk. Raziye ve Dilara’yı ise, ülkemizdeki daha nice genç kadın gibi önü bir türlü alınamayan, alınmak da istenmeyen bir vahşete, mahkeme kararlarına rağmen, yetkililerin ısrarla parmağını oynatmadığı, bitmeyen bir şuursuzluğa kurban verdik. 

HER HAFTA GENÇLERİMİZ, KADINLARIMIZ ÖLÜYOR: Buradan, Sayın Erdoğan’a, bir çağrıda bulunmak istiyorum. Artık yeter. Bu ölümlerin artık durması gerekli. Senin de çocukların var, senin de torunların var. Bu ölümlere, benim üzüldüğüm gibi, senin de üzüldüğünü biliyorum. Bunun siyasi bir yanı yok. Her hafta, çocuklarımız ölüyor. Her hafta, gençlerimiz ölüyor. Her hafta, kadınlarımız ölüyor. Ölümlerin ardından tweetler atmak yetmiyor. Kaybettiğimiz her gencin ardından, üzüntü beyanlarında bulunmak yetmiyor. Katledilen her kadının ardından, ağıt yakmak yetmiyor. Gel, iktidar ve muhalefet el ele verelim, bu ülkenin lügatından, kadın ölümlerini, genç ölümlerini silelim. Ben ve partim, açık yüreklilikle her türlü katkıyı vermeye hazırız. Yeter ki artık çocuklarımız ölmesin.