DİĞER
Giriş Tarihi : 12-12-2021 23:47   Güncelleme : 12-12-2021 23:47

Muz kabuğu nelere yarıyor biliyor musunuz?

Lezzetli, sağlıklı, vitamin dolular ve ruh halinizi canlandırabilirler. Muz dünyanın en popüler meyvesidir ve dünyanın her yerinde yenir.

Muz  kabuğu nelere yarıyor  biliyor musunuz?


Lezzetli, sağlıklı, vitamin dolular ve ruh halinizi canlandırabilirler. Muz dünyanın en popüler meyvesidir ve dünyanın her yerinde yenir. Bu tatlı meyveyi yedikten sonra genellikle kabuğunu atıyoruz ama bundan sonra saklamak çok daha iyi. Muz kabuklarını tonlarca farklı amaç için kullanabilirsiniz! Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.


Bir muz, açlığınızı gidermekten çok daha fazlası için iyidir.

1. Siğiller
Siğilin mi var? Uyumadan önce siğilin üzerine bir parça muz kabuğu koyun ve üzerini bir bandajla kapatın. Bu numarayı her gece tekrarlayın, siğil kendiliğinden düşecektir. Sizi doktora gitmekten kurtaracak ve aynı zamanda ağrısız.

2. Kırışıklıklar
Muz kabuğundaki antioksidanlar cildinizde harikalar yaratabilir. Yüzünüzü kabuğun iç kısmıyla ovun ve yüzünüzü iyice yıkamadan önce yarım saat bekleyin. Bir süre sonra, çok fazla kırışıklığın olmayacağını fark edeceksiniz!

3. Beyaz dişler
Evet, doğru okudunuz: Muz kabuğunun içi dişlerinizi beyazlatabilir! Neyse ki, istenen etkiyi elde etmek için kabuğu çiğnemenize gerek yok. Yapmanız gereken en kolay şey, kabuğun içini dişlerinize sürmektir. Bunu her gün yapın ve iki hafta sonra sonuçları göreceksiniz.