SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2021 15:46   Güncelleme : 18-11-2021 15:46

Öztürk Yılmaz hayvan pazarını ziyaret etti! Vatandaşlar hükümete isyan ediyor!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların sıkıntılarını yerinde dinlemek için hayvan pazarını ziyaret etti. Vatandaşlar Öztürk Yılmaz’a sıkıntılarını dile getirerek çözüm bulunmasını istedi.

Öztürk Yılmaz hayvan pazarını ziyaret etti! Vatandaşlar hükümete isyan ediyor!

Türkiye’de ekonominin bozulmasıyla birlikte en fazla etkilenen sektörler arasında yer alan hayvancılıkta her geçen gün problemler büyürken hayvancılık ve tarım ile uğraşanların sesini Türkiye’ye duyurmaya çalışan ve Dev Çiftçi Projesinin mimarı Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz hayvan pazarında vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

PERİŞAN HALDEYİZ

“Yem fiyatları aldı başını gitti. 50 kg yem çuvalını 180 TL’ye, samanı 1250 TL’ye, arpayı 3000 TL’ye alıyoruz.” diyen hayvancılık ve tarım ile uğraşan vatandaşlar, “Yem parasına hayvanlarımızı satıyoruz. Buna bir çare istiyoruz. Tarım Bakanı köylüyü unuttu. Hükümet bizi unuttu. Köylü zarar ediyor, perişan haldeyiz.” İfadelerini kullandı.

YENİLİK PARTİMİZE DESTEK VERİN YENİ DÖNEM AÇALIM

Vatandaşlarını sıkıntılarını yakından dinleyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Hayvancılığı bitirdiler. Her şey yurt dışından dolar ile geliyor ve bu da hayvancılığın bitmesine neden oldu. Ben de 25 yaşına kadar köyde büyüdüm ve sizin çektiğiniz sıkıntıları çok iyi anlıyorum. Hayvancılığı canlandırmanın bir yolu var o da kesinlikle ithalatı bir kere yasaklayacaksın. İkincisi yem fiyatlarını ucuzlatmak lazım. Biz Yenilik Partisi olarak “Rafta Yem” projesini getireceğiz. 7 günde rafta yem yetişecek. Topraksız yerlerde arpa kendiliğinden yem olarak veriliyor. Kral otu diye bilinen ve protein deposu olan bir ot var biz bunları Türkiye’de üretip hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza çözüm üretiyoruz. Yoksa yem fiyatlarını düşürmeden hayvancılık yapmak mümkün değil. Yenilik Partimizi destekleyin ve yeni bir dönem açalım.” dedi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın hayvan pazarında yaptığı açıklamalarının devamı şöyle:

Biz kendi kıyametimizi kendimiz hazırlıyoruz. Ne yiyebiliyoruz ne tüketebiliyoruz ne giyebiliyoruz hayat çok zorlaştı. Yem fiyatını, saman fiyatını, otu biliyorum. Sıkıntılarınızı dile getirmek ve çözüm bulmak için çalışıyorum. İthal mal geldiği için hayvancılığın beli kırılıyor, biz bunun önüne geçeceğiz.