GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 17:54   Güncelleme : 29-10-2021 17:54

Diyanet'in 'Atatürk' tavrı Sedat Peker'i çıldırttı!

Sedat Peker, Cumhuriyetin 98. yılında Atatürk'ü anmayan Diyanet İşleri Başkanlığı'na sosyal medya hesabından tepki gösteren açıklamalarda bulundu.

 Diyanet'in 'Atatürk' tavrı Sedat Peker'i çıldırttı!

 

Sedat Peker, sosyal medya hesabından Diyanet'le ilgili sert tepkilerde bulundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ildeki camilerde okutulmak üzere hazırlanan Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk anılmadı.

Cumhuriyet'in kuruluşunun kutlandığı bugün Diyanet'in hutbesinin konusu "yaşlılara saygı ve sevgi" oldu. Hutbenin ilgili bölümü şöyle: "Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümü. Bu vesileyle şanlı Kurtuluş Mücadelemizde canlarıyla, kanlarıyla bu toprakları savunan ve vatanımızı bize emanet eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Yüce Rabbimiz kıyamete kadar bu mukaddes vatanda birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eylesin."

PEKER ÇILDIRDI

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker Atatürk’ü anmayan Diyanet’e Peker çok sert tepki gösterdi.

Peker paylaşımında, “Baldızla yapılan cinsel ilişkinin nikahı bozmayacağı fetvasını verecek kadar namussuz olanlar, kendilerine bağımsız bir ülke bırakan Gökbörü Atatürk’ü 29 Ekim’de anmayacak kadar vefasız, hain ve tabii ki kahpe olacaklardır.” ifadelerini kullandı.