KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-08-2021 18:46   Güncelleme : 20-08-2021 18:46

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi?

Kurtlar Vadisi'nde Çakır karakterinin kızı Selvi rolüyla ünlenen oyuncu Fatma Büşra Apaydın katıldığı bir YouTube programında nasıl tesettüre girdiğini anlattı. Fatma Büşra Apaydın, tesettür kararının ardından hayatının nasıl değiştiğini ve oyunculuğunun bu durumdan nasıl etkilendiğini aktardı.

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi?

Ekranların en uzun soluklu ve sevilen dizilerinden Kurtlar Vadisi'nde efsaneleşen Çakır karakterinin kızı Selvi'yi canlandırarak ünlenen ve 'Muhteşem Yüzyıl' kadrosunda da yer alan, 5 yıl önce de tesettüre giren oyuncu Fatma Büşra Apaydın, YouTube'da yayınlanan 'Son 33' programında hayatına dair bilinmeyenleri ve tesettüre giden karar sürecini tüm detaylarıyla anlattı.

113

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 2

21 yaşında tesettüre giren ve şuan 23 yaşında olan genç oyuncu, “Tesettüre girmeden 2-3 yıl önce namaz kılmaya başlamıştım. Oyunculuk yaparken de namaz kılıyordum. Hatta son oynadığım dizide bazı oyuncular bunu duyup bana 'Oyunculuk yapıyorsun namaz ne alaka! Niye bir tarafı seçmiyorsun' şeklinde tepki gösterdi. O kişilerin sözleri benim yüzüme tokat gibi çarptı. Kendi kendime ‘Ben ne yapıyorum’ dedim. Bu tür durumlarda gri yoktur. Ya siyahı ya da beyazı seçmeniz gerekiyor. Arafta kaldığımı o an fark edip tesettüre girdim.” 

213

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 3

Son olarak ‘Siccin 3’ filminde rol alan Fatma Büşra Apaydın, daha önce verdiği bir röportajda, “Tesettüre girmiş olman oyunculuğunu etkiledi mi?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

313

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 4

"Pişman değilim"

"Dengede tutmaya çalışıyorum. Benim daha önce de belirli kurallarım vardı. Her teklifi, her projeyi kabul eden bir oyuncu değildim. Şimdi tabii bir de tesettür sorumluluğu girdi. Ama pişman değilim.

413

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 5

"Fani olan şeyler var, baki olan şeyler var"

Hür irademle verdiğim bir karar. Belki de hayatımda verdiğim en anlamlı karar. Oyunculuk bambaşka bir aşk benim için, o ayrı. Ama bir de şöyle bir hakikat var; fani olan şeyler var, baki olan şeyler var. Evet ben oyuncuyum, harika bir duygu, insanlar sokağa çıktığımda beni tanıyor.

513

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 6

"Allah için kazancım da iyi..."

Yaşıtlarım yerimde olmak istiyor. Allah için kazancım da iyi. 23 yaşında pek az gencin yapabileceği yatırımları yaptım. Ama işte para, şöhret ve bu yaşadığımız dünya içimdeki maneviyatı dolduramadı. Bir şeyler hep eksik kaldı. O yüzden de böyle bir karar aldım. Başörtümle ben sanki tamamlandım, çok da memnunum aldığım karardan..."

613

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 7

Büşra Ayaydın kimdir?

Fatma Büşra Ayaydın doğum tarihi 1994’tür. Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu lise yıllarında oyunculuk hayatına dahil oldu.

713

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 8

Büşra Ayaydın genç yaşına rağmen birçok başarılı projede rol almıştır. 

813

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 9

Canan, Derman, Hatırla Sevgili, En İyi Arkadaşım, Mavi Rüya ve Kurtlar Vadisi adlı projelerde rol almıştır. 

913

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 10

Güzel oyuncu 1.70 boylarındadır.

1013

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 11

1113

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 12

1213

 

Kurtlar Vadisi'nin Selvi'si tesettüre nasıl girdi? - Sayfa 13

1313