SİYASET
Giriş Tarihi : 16-05-2021 23:20   Güncelleme : 16-05-2021 23:20

Mevlüt Çavuşoğlu’na GDP Genel Başkanı Özlem Ağırman’dan ‘Ümmet’ Tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “(Filistin’de) Birlik ve kararlılığımızı gösterme vakti. Ümmet bizden liderlik bekliyor. Türkiye gereken her adımı atmaya hazırdır” demişti.

Mevlüt Çavuşoğlu’na GDP Genel Başkanı Özlem Ağırman’dan ‘Ümmet’ Tepkisi

‘Açık Katılımlı İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı’nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; “Uluslararası toplum, Filistinli sivilleri korumakla yükümlü ve bu bağlamda İİT’nin de sorumluluğu büyük. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 2018 kararı uyarınca Filistinli sivilleri korumak için bir uluslararası koruma mekanizmasının kurulması yönünde çaba sarf etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Bu ifadelere karşı Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı özlem Ağırman sosyal medya hesaplarında karşı çıktı, Çavuşoğlu’nu eleştirdi.

Özlem Ağırman paylaşımlarında; Sn Mevlüt Çavuşoğlu “Filistin’de Türkiye gereken her adımı atmaya hazırdır.” demişsiniz. Suriye’de Şam’da cuma namazı hayaliyle başlattığınız sürecin pisliklerini henüz temizlemeden, Filistin’de yeni maceralara giremezsiniz. Diplomatik yolun dışında her yol uçuruma gider.

Ümmet kim? Arap çöllerinde on yıllarca bize ihanet edenler mi? Çağrınızı ancak AKP yada cemaatleriniz olarak yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ümmet dediğiniz belirsiz bir kitleye liderlik edemez, reddederiz.

Gazze’ye bile gidemediniz bir yoldan. Ümmet tanımayız. Türkiye Cumhuriyetini oluşturan modern vatandaşlık değerleri ile bu topraklara bağlıyız. Yüzyıldır hain yöneticilerin satılmış politikaları ile oluşan Filistin sorununu kimse Türkiye’yi ateşe atacak şekilde çözmeye kalkamaz diyerek AKP nin Filistin politikalarını eleştirdi.

İşte o twitler

Kaynak: Guncelpopulerhaber