EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-04-2021 01:59   Güncelleme : 30-04-2021 01:59

Gündoğdu; Esnaf Zor Durumda”  

Pendik Esnaf Odası Başkanı Bilal Gündoğdu yaptığı açıklamada 17 günlük yasağın esnafı fena halde hırpalayacağını söyleyerek, esnafa devlet desteği yapılması şarttır dedi.

Gündoğdu; Esnaf Zor Durumda”  

Corona virüs salgını nedeniyle iş yerleri kapanan esnaf mağdur oldu. Kiralarını, BAĞKUR ve sigorta masraflarını ödemekte zorlanan esnaf, elektrik, doğalgaz ve su faturalarının altında adeta can çekişiyor. Esnaflar borçlarının biriktiğini, ödemelerini yapabilmeleri için iş yerlerini yeniden faaliyete sokmaları gerektiğini belirtiyor.


“ESNAFIMIZ ZOR DURUMDA”

Pendik Esnaf Odası Başkanı Gündoğdu, yaklaşık bir yıla yakındır küçük ölçekli esnafımız, bakkal, lokanta, kahvehane, kafe ve restoranların kapalı olduğunu söyledi. Esnafın çok zor durumda olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Birçok esnafın dükkânları kira, evleri kira, çocukları var, mutfak giderleri var… Devlet desteği olmadan 17 günlük kapanma döneminde esnaf e aileleri açlığa mahkûm edilmiş durumdadır.


Çok sıkıntılı zor günler yaşıyorlar. Bir kısmı annelerinin, babalarının yanına sığındılar, onların emekli maaşları ile geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar. Çocukları olan insanları düşünsenize, genç insanlar ve hiçbir gelirleri yok. Evden dışarı çıkamıyorlar, travmalar yaşıyorlar. Boşanmalar başladı. İntihar teşebbüsleri var. Çok sıkıntılı ve zor günler geçiriyoruz gerçekten” dedi.

SOLMEDYA HABER MERKEZİ