MAGAZİN
Giriş Tarihi : 17-04-2021 00:02   Güncelleme : 17-04-2021 00:02

Son dakika... Sosyal medya fenomeninin yardım çığlığı!

Sabah gazetesinden Yunus Emre Kavak ve Bulut Yamandağ'ın haberine göre, TikTok fenomeni Dilan Koç, sosyal medyada yardım çığlığı attı. 20 yaşındaki fenomen, Tiktok ve Instagram hesaplarından paylaştığı videoda Sidar Alanç ve aile tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

Son dakika... Sosyal medya fenomeninin yardım çığlığı!

 

İstanbul Büyükçekmece'de yaşayan ve sosyal medya platformu üzerinden içerik üreten 21 yaşındaki Dilan Koç, eski üvey babasının gelini Zeynep A. (22) ile ortak bir canlı yayın gerçekleştirdi. İddiaya göre ikili, birçok kişinin izlediği canlı yayında takipçilerin hediye ve ödül gönderdiği ve daha fazla ödül toplayanın kazandığı bir yarışma düzenledi.

Bu sırada gelini Zeynep A.'nın, eski üvey kızı Dilan Koç ile birlikte canlı yayın yaptığını gören Muzaffer A. gelininden yayını kapatmasını ve Dilan Koç'u engellemesini istedi. Bunun üzerine Zeynep canlı yayından çıkarak Dilan Koç'u engelledi.

Ancak kısa bir süre sonra farklı bir hesap açarak Dilan Koç'un yayınına bağlanan Zeynep A. Dilan Koç tarafından yayından çıkarıldı. İddiaya göre Dilan kendisini engelleyen Zeynep'e kendisini bir daha takip etmemesini söyleyerek onu yayınından çıkardı. Bu durum Dilan için korku dolu bir sürecin başlangıç noktası oldu.

'HESABINI HACKER'A VERECEĞİZ'

Dilan'ın annesi Dilber hanım, kızının yaşadığı dehşet dolu sürece dair açıklamalarda bulundu. Zeynep'in yayından çıkarıldıktan hemen sonra kendisini aradığını belirten Dilber hanım, "Yayından çıkarılınca beni aradı. Takipçilerinin önünde rencide olduğunu iddia ederek bizi tehdit etmeye başladı. Kızımın hesabını hacker'lara (internet korsanı) vereceğini söyledi. Duyduklarıma inanamadım" diye konuştu.

KÜFÜR YAĞDIRDILAR

Telefon görüşmesinden sonra sadece bir hafta içerisinde siber saldırılar sebebiyle kızının sosyal medya hesabının üç defa askıya alındığını ifade eden Dilber hanım, "Kızım ağlayarak beni aradı, hesabının kapandığını söyledi. Ben de eski eşimle konuştum, ilgilenmeyeceğini kendi aramızda halletmemiz gerektiğini söyledi.

Bu sırada Zeynep'in kocası Sidar A. (27) beni telefonla aramaya başladı. Cevap vermeyince küfür ve hakaret dolu mesajlar göndermeye başladı." diye konuştu. Dilber hanım, "Mesajlara dayanamayınca telefonu açtım. Eşi Zeynep A.'nın numarasını internet üzerinden dağıttığımı iddia ederek, iğrenç hakaretler yağdırdı.

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER

Böyle bir şey olmadığını, şikayeti varsa hukuki yollara başvurabileceğini söylemeye kalmadan 'Sizi öldürürüz' dediler, ben de hemen telefonu kapattım. Bu sefer de Sidar A.'nın annesi Fatma A. kızımı aradı. 'Senin baban yok, benim 6 tane oğlum varsa hepsini üzerine salarım. Önce tecavüz eder sonra öldürürler, ormanda parçanı bile bulamazlar' dedi" ifadelerini kullandı.

Dehşet dolu anların ardından şoka uğradığını belirten Dilber hanım, "Ertesi sabah ilk işim adliyeye gidip şikayetçi olmak oldu. Belki kızımın babası yok ama bizim önce Allah'ımız sonra da devletimiz var.Büyükçekmece Adliyesi'ne gelip suç duyurusunda bulunduk, devlete sığındık. Konu bir anda nereden nereye geldik. Ölümle tehdit edilmek, hem de böylesine iğrenç ifadelerle tehdit edilmek inanılmaz bir his" diye konuştu.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

Dilan Koç, annesiyle beraber Büyükçekmece Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulunduktan sonra yaşadığı dehşeti kayda alarak sosyal medya üzerinden paylaştı. Genç kızın yardım çığlığı, sosyal medyada gündem oldu. Onbinlerce kullanıcının Dilan'ın videosunu paylaşması ile #DilanKocYalnızDeğildir etiketi kısa sürede Twitter'da Türkiye Gündemi'ne yükseldi.

Gözyaşlarına boğulan genç kız, şu ifadeleri kullandı, "Arkadaşlar merhaba şu an Büyükçekmece Adliyesi'nin önündeyim. İki gündür tehdit görüyorum. Bütün aile beni tehdit ediyor. "Seni öldürüp parçalarına bölüp, tecavüz edip, ormana atacağız" diyorlar. "Senin baban yok" diyorlar. Evet benim babam yok öldü. Bana sahip çıkamaz doğru ama siz bana sahip çıkın. Ben ölmek istemiyorum. Bana şu an yardımcı olun.