GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 11:03   Güncelleme : 13-04-2021 11:03

FETÖ İstediğini Alıyor

Türkiye’nin AB ve ABD ile ilişkilerinin FETÖ vesayeti altında yürütüldüğü tezi güncel olarak yaşanan gelişmeleri izah edebiliyor. Şimdi FETÖ’nün amacı ne ve o hedefe nasıl ulaşacak bunu anlamaya çalışalım.

FETÖ İstediğini Alıyor

 

FETÖ’nün nihai amacı; Türkiye’nin parçalanması ve BOP’un öngördüğü siyasi haritanın gerçekleşmesidir. Hedefe ulaşabilmek için yaratılan senaryo şu şekilde işletiliyor:

“...Türkiye için Batı Trakya ve Nahçivan ne ise Rusya için Doğu Ukrayna’daki özerk Rus Cumhuriyetleri de en az o kadar önemlidir. Ukrayna - Rusya gerilimine Türkiye’nin dahil olması için SİHA - İHA bulunmaz bir fırsattır. Çünkü Türkiye’nin Ukrayna’ya İHA - SİHA satmaması halinde ABD Ukrayna’ya baskı yapar ve İHA - SİHA motorlarının satışını durdurur. Bu durumda Türkiye Ukrayna’ya SİHA - İHA satmak mecburiyetindedir. 

ABD’nin Karadeniz’deki faaliyetleri için Montrö Sözleşmesi en büyük engeldir. Sözleşmeyi ve Kanal İstanbul’u Türkiye kamuoyuna anlatan uzmanlar grubu amirallerin tutuklanması halk üzerinde korku yaratacaktır. Dolayısıyla iki nükleer kapasiteli ABD savaş gemisinin Karadeniz’de bulunmasına artık hiç kimse itiraz edemez. ABD de Ukrayna’ya “senin arkandayım” mesajını iletmiş olur. Ancak bütün bunlar Ukrayna - Rusya savaşı için yeterli değildir ve bu bölgede savaş ihtimali yoktur. Asıl savaş Libya, Suriye, Doğu Akdeniz ve Afrika’da çıkacaktır. Bunun için yüzümüzü bu bölgeye dönelim.

Rusya; Türkiye’nin bu hamlelerine Kahire’den mesajlar vermiştir. Rusya; Somali, Etiyopya ve Libya’da Mısır’la birlikte Türkiye’nin karşısına çıkacaktır. Aynı zamanda AB - Yunanistan da Doğu Akdeniz ve Libya’da Türkiye’nin bölgeden çekilmesi için baskıya başlamışlardır. Bütün mesele Türkiye’nin gaflete düşürülmesidir. Bunun için de FETÖ; İngiltere ve ABD’nin Türkiye’nin arkasında olduğu yanılgısı yaratmaya çalışmaktadır. Türkiye’nin elindeki ABD ve AB menşeli silah sistemleri Libya’ya transfer edilmiştir...vb”

Uzatmayalım. Kamuoyunun dikkati Karadeniz’de iken ABD taşeronu Rusya; BAE, Mısır, Suudi Arabistan’ı arkasına alarak Türkiye’nin üzerine çullanmaya hazırlanıyor. Çünkü ABD ve Rusya’nın müşterek gayesi İslam Ülkelerinin birbiriyle savaştığı Ortadoğu Bölgesel Savaşıdır.

Lütfen halkımızı bilgilendirelim.

Saygılarımla