GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 10:44   Güncelleme : 05-04-2021 10:44

ROK'tan Akşener ve Bahçeli'ye tebrik

Rasim Ozan Kütahyalı, Montrö konusunda açıklama yapan amirallere tepki gösterdi. ROK, Meral Akşener ve Devlet Bahçeli'yi tutumlarından dolayı tebrik etti.

ROK'tan Akşener ve Bahçeli'ye tebrik

104 emekli amiralin, son dönemde gündeme gelen 'tekkedeki amiral', 'Montrö'nün tartışmaya açılmasına' ilişkin açıklamasına MHP ve İYİ Parti Genel başkanları tepki gösterdi.

Akşener, imzacı amirallere "zevzekler" dedi.

Bu sözler FETÖ kumpaslarının savunucusu Rasim Ozan Kütahyalı'nın çok hoşuna gitti.

ROK, "Bravo Meral Akşener! 104 amirali yerin dibine soktu, hepsine zevzek dedi. Bu amirallerin muvazzafken vatansever olmadıklarını ortaya koydu. Çok samimiyetle bu 104 dalmaçyalıya öfkeliydi Akşener. CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da böyle net demokrat açıklama bekliyor Türk milleti." dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yle 103 emekli amiralin bildirisiyle ilgili konuştuğunu açıkladı.

Görüşmeyle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Kütahyalı'nın, paylaşımı şöyle:

"Şimdi Sayın Devlet Bahçeli ile telefonda konuştuk. Devlet Bey demokrasi için dimdik duruyor. Tüm yaşananları mükemmel tahlil ediyor. Kendisi twitlerimden sonra beni arama ve kutlama nezaketinde bulundu. AK Parti, Devlet Bey’in yazdıklarını hayata geçirmeli, tehdit ciddi ve acil."

Bahçeli bildiriye ilişkin amiralleri hedef alarak "amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir." demişti.