SİYASET
Giriş Tarihi : 12-02-2021 22:03   Güncelleme : 12-02-2021 22:03

Saadet Partisi'nden AKP'yi sert sözler: "Siz bu bütçeyle..."

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, "Ekonomiyi düzeltemeyen bu iktidar algılarla ülkeyi yönetmektedir. Fakat ne yazık ki algı milletin karnını doyurmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi'nden AKP'yi sert sözler:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, İstanbul'da yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Bülent Kaya, partisi hakkında çıkan haberlere tepki göstererek "Bilgiden çok spekülasyonlara dayalı bu haberlerin neresini düzeltelim, neresi ile ilgili beyanda bulunalım diye kendi kendimize düşünmeden edemiyoruz. Hiç kimse Saadet Partisi’ne ayar vermeye kalkışmasın." dedi.
 
Kaya, özetle şunları söyledi: 


" Ekonomiyi düzeltemeyen bu iktidar algılarla ülkeyi yönetmektedir. Fakat ne yazık ki algı milletin karnını doyurmamaktadır. 'Ay'a çıkacağız' vaatleri ise kendi tabanlarında bile bir heyecan oluşturmamaktadır. Ancak Cumhurbaşkanlığının hazırlamış olduğu 2021 yılı yatırım programında bile sadece uzay ajansı yatırımlarına bile 4 milyonluk bir bütçe ayrılmışken hangi bütçe ile para ile bu çalışmaları ortaya koymuş olacaksınız.


 
Sadece Marmaris’teki yazlık sarayın yapımına ayrılan bütçenin 640 milyon lira olduğu bir ülkede siz bu zihniyetle bırakın uzaya gitmeyi Marmaris’e bile gitmeyi beceremezsiniz.


Bu yedi sekiz aylık süreç içerinde hukuku bu kadar yormaya, Anayasa Mahkemesi’ni bu kadar itibarsızlaştırmaya ve Türkiye’de bir hukuk devleti var mı yok mu gibi algıların oluşturulmasına değecek miydi bu yaptığınız tartışmalar?

Madem siz Anayasa Mahkemesi kararlarının bağlayıcı olduğuna inanıyorsanız, bunu ilk gün  uygulamak yerine yedi sekiz ay hem ülke gündemini meşgul ettiniz hem de Anayasa Mahkemesi kararlarının idare tarafından, alt mahkemeler tarafından uygulanıp uygulanmayacağına dair kamuoyunda bu tereddütleri niçin oluşturdunuz?"