SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2021 00:25   Güncelleme : 30-01-2021 00:25

Yazıklar olsun...

Bazı dost bildiklerim şahsımı mesajla ikaz ediyorlar!.

Yazıklar olsun...


Bazı dost bildiklerim şahsımı mesajla ikaz ediyorlar!.
İkazlarının meali kısaca şudur:
“Hocam; yazılarında toplumsal cehaletten, din istismarı ve cemaatlerden bahsedip yerden yere vuruyorsun. Siyasetin içindesin böyle yapma! Siyaset yapan kişi toplumun her kesiminden oy almak zorundadır! Ayrıca hiç çekinmeden iktidara ağır sözler ediyorsun! Yarın işler değişir dönemeyeceğin yola girme! Sana zarar verebilirler lütfen kendine dikkat et!..”
Sevgili dost bildiklerim, görüyorum ki beni hiç tanıyamamışsınız! 
Ben öyle sağa sola boncuk dağıtan, şahsi ikbalini toplumun istikbalinin önünde tutan, fikirlerini çıkarlarına göre belirleyen biri değilim! 
Sizin tanımladığınız şekildeki bir siyasetin içinde de asla yer almam.. Böyle bir şey kendimi ve geçmişimi inkar etmem demektir..
61 yıllık ömrümün büyük bir bölümü üniversitede hocalık, akademik çalışmalar, Anabilim Dalı Başkanlığı ve devletin en üst kademesi olan müsteşarlık makamında ülkeye hizmetle geçmiştir! 
Bu hizmetler şahsım ve ailem için yeterli bir onur vesilesidir. Ünvan, mevki ve makam görmüş ve bu görevler esnasında ülkesine hizmet etmiş biri olarak şükürler olsun bunun manevi hazzına ziyadesiyle doymuş biriyim!.
Bundan sonra da asla bir makam ve siyasi ikbal peşinde değilim. Bilakis geçmişte şahsıma bu görevleri tevdi eden devletime ve milletime vefa borcum vardır. Derdim makam değil vefa borcumu ödemek ve tabiki ecdat emaneti güzelim vatanımıza sahip çıkmaktır..
Ülkenin bu günlere gelmesinin müsebbibi sizin şahsımda arzu ettiğiniz rüzgara göre yelken açan ve her türlü musibete taviz veren sinsi siyasetçi tipidir. Bu tür siyasiler ve onlara itibar edenler ülkede en nefret ettiğim insan grubudur ve nazarımda vatana ihanet suçu işlemişlerdir. Benim onlara benzememi isteyenler de benim dostum olamazlar. Sizleri esefle kınıyor, şahsınızla gelecekteki ilişkilerimi gözden geçireceğimi buradan üzülerek ifade ediyorum..
Böyle bir siyaset ve bu düşünceye sahip olanlar olmaz olsun..
Bizlere onurlu ve namuslu vatan evlatları yeter..
Az olalım, öz olalım lakin hep doğrunun yanında yer alalım..
Dr. Vecdet Öz