GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 07:51   Güncelleme : 21-01-2021 07:51

Seyit Torun'dan Mehmet Özhaseki'ye sert tepki: "Yalanınız batsın"

CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP'nin 31 Martta kaybeden Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'ye sosyal medyadan cevap verdi.

Seyit Torun'dan Mehmet Özhaseki'ye sert tepki:

 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP Yerel Yönetimler Başkanı Özhaseki'nin CHP'li belediyelere yönelik iddialarına tepki göstererek sorularına yanıt istedi. Torun, "Senaryosu Saray’da yazılan bu çamur tiyatrosunun, kendilerinden başka seyirci çekmediği açıktır. Tarih bu günleri, ‘Saray iktidarının son çırpınışları’ olarak yazacaktır” diye konuştu. CHP'li belediyelerin faaliyetlerinden AKP'nin rahatsız olduğunu belirten Torun, "Bizim belediyelerimiz sadece pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi 8 milyonu aşkın vatandaşımıza nakdi ve ayni yardımda bulunmuştur. Bizim belediyelerimiz, vatandaşı kandıran çılgın projelerin peşinden koşmamış, çocuklarımıza ücretsiz süt, ucuza ekmek dağıtmış, en uzak köylerimize internet götürmüş, halkımıza nefes olmuştur. Bizim belediyelerimiz iktidarın 2.825 lirayı reva gördüğü işçilerimize en az 3.100 lira asgari ücret vermeye başlamıştır. İşte iktidarı rahatsız eden tablo budur" 

"ÖNCE BUNLARI ANLAT ÖZHASEKİ"

Torun, Özhaseki'ye "Belediyelerimize saldırmadan önce, kendi belediyelerinizdeki skandalları anlat. İktidarın herhangi bir temsilcisinde bunları anlatacak yüz de cesaret de yoktur" diyerek şöyle seslendi: Serik Belediyesi’ndeki 500 bin liralık rüşveti anlat. Önce dönemin hükümet sözcüsünün açıkladığı üzere, Ankara’nın FETÖ’ye nasıl parsel parsel satıldığını anlat. Genel Başkanı’nın itiraf ettiği şekliyle, İstanbul’a nasıl ihanet ettiğinizi anlat Şu anda yargıya intikal eden Ankara’daki 3 milyar, İstanbul’daki milyonlarca TL’lik yolsuzluk dosyalarını anlat. Sayıştay raporlarına yansıyan diplomasız, liyakatsiz atamalarınızı anlat. Adıyaman’da bir kişinin nasıl olur da hem belediye meclis üyesi hem belediye işçisi hem de belediyeden ihale alan şirketin yönetim kurulu başkanı olur, onu anlat.

Özhaseki ise cevap verdi:

Ben, sizin iftiralarınıza karşılık doğruları açıkladım. Şimdi yine soruyorum. Kaçtığınız, gözlerinizi yumduğunuz şu tespitlere bu defa ne diyeceksiniz?

Seyit Torun'un tepkisi ise sert oldu:

 

Sn. Özhaseki, yanıt vermek için 27 saat düşünmüşsünüz. Azminizi takdir ediyorum ama 12 soruma cevap veremeyince, yine iftiraya sığınmışsınız. Anlaşılan metal yorgunluğuna yakalanmışsınız. Bu sebeple istifaya zorlanan başkanlarınız vardı, dikkat etmenizi öneririm. #YalanınızBatsın