SİYASET
Giriş Tarihi : 16-01-2021 23:09   Güncelleme : 16-01-2021 23:09

CHP'li İsmail Gökmen'den erdemli bir davranış

CHP Tuzla örgütü emekçisi, eski belediye meclis üyesi ve partinin çeşitli kademesinde önemli görevlerde bulunan İsmail Gökmen, gençlerin önünü açmak adına erdemli bir davranış göstererek, aktif siyaseti bırakmaya karar verdi.

CHP'li İsmail Gökmen'den erdemli bir davranış

Bugün benim için veda zamanı…
“Kıymetli arkadaşlarım,
1970 yıllarından itibaren siyasetle ilgilenen 1983 yılında Halkçı partiyle aktif siyasete devam ettim. Halkçı Parti ve Sosyal Demokrasi Partisi'nin 3 Kasım 1985 tarihinde birleşmesiyle Shp'ye, Shp'de 18 Şubat 1995'de CHP'ye katıldı. Bende CHP de siyaset yapmaya devam ettim.

Değerli çalışma arkadaşlarım, uzun bir süredir sizlerle birlikte çalışmaktayız. 
Bir aile olduğumuzu hiç unutmayalım, aile içinde bir sorunu konuşur gibi konuşalım…
İyi bir aileyiz, güzel bir aile…
Her ailede sorunlar var, bizde de var.
Bu çalışma süresince zaman zaman keyifli, zaman zaman da sıkıntılı anları birlikte paylaştık.Çeşitli zorluklara birlikte göğüs gerdik ve bu zorlukları birbirimize destek olarak başarılı bir şekilde aşmaya çalıştık.
Bugün, bu mutluluğu sizlerle paylaşmaktan büyük bir onur duyduğumu bilmenizi isterim.
Burada, aranızda bulunan 50 yaşında genç arkadaşlarım, ben aktif siyasete katıldığım 1970 yıllarında henüz dünyaya gelmemiş olduklarını dikkatinize sunuyorum! CHP ’de tamamlanan bu uzun yıllar, benim için önemli ve anlamlı yani siyasi hayatımın büyük kısmını kapsamış olmasıdır. Hayatını tek partide vakfeden bir arkadaşınızım,benim 
bunu bir gurur vesilesi yapmış olmamı, manevi bir ödül olarak, bana bağışlamanızı diliyorum! Bu benim için bir tercih değil. İlke meselesi,
Bunden sonra bayrağı taşıyacak olan, çok sevdiğim genç kardeşlerim bütün gücünüz ve içtenliğinizle seçilmiş arkadaşlarımıza destek olmanızı, oluşturduğumuz ilkelere ve değerlerinize sahip çıkmaya devam etmenizdir.Her şeyden önce kendinize güvenin ve bildiklerinizden emin olun.Şunu da unutmayın ki nerede olursanız olun bu süre zarfında edinmiş olduğunuz bilgi birikimi ve tecrübe sizi her zaman bir adım öteye taşıyacaktır.
Zamanı Doğru Belirleyin”
“İç Motivasyonu Bozmayın”
Hedeflerinizin Peşini Bırakmayın,
Konuşmanızı Yüz Yüze Yapın!” Bu şekilde çalışma arkadaşlarından gelecek sorulara da anında cevap vererek doğabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçebilirsiniz. 
Son yıllarda yaptığımız toplantılarda, arkadaşlarımın beni zaman zaman ‘yorgun bir savaşçı’ gibi değerlendirdiklerini hissediyor ve yıllar önce düşüncelerimi dolduran yarınlara yönelik heyecanlı duygularımı, bu defa sizlerin gözlerinden okuyordum... Böylece, artık, benim de köşeme çekilme zamanımın geldiğini anladım!
Bugün sizlere şimdiye kadar alışageldiğiniz konulardan farklı içerikte bir mesajımı iletmek istiyorum.
Değerli arkadaşlarım, Bu duygularla, İstanbul özelikle Tuzla'da bütün görevlerimi bırakarak, İstanbul dışında köşemde sade bir hayatı yaşamaya karar vermiş bulunuyorum! Bu kararımı, bugün burada sizlerle paylaşarak hem heyecanımı yatıştırmak hem de bu karara sizleri şahit yapmak istedim!
Her zaman olduğu ve olacağı gibi en içten sevgilerimi iletiyorum
Bana, her zaman gösterdiğiniz sevgi ve yakınlık için hepinize şükranlarımı sunuyorum... Her birinizi sevgilerimle kucaklıyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.”
Ben, bu ekibin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum ve bu hep böyle kalacak.Hepinize başarılar diliyorum.
Hep beraber  güçlü olmaya uğraştık. Başarılarınızı büyük bir gururla izliyor olacağım. Hepiniz birbirinize vereceğiniz destek ve güven için, ayrıca birbirinize inandığınız ve hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı verdiğiniz sürece ayrıca mutlu olurum.
Yaşamım boyunca herzaman pişman olmayacağım şeyleri yapmaya çalıştım, vede yaptığımın inancındayım.Sadece yapmak da yetmiyor, ‘zamanlama’ da çok önemli.Birşeyi geç olmadan yapmak, yapabilmek.Galiba bu, o işi yapmaktan, o kararı uygulayabilmekten daha da zor. İşte bizler de yeni başlangıçlara yer açabilmek,yeni icraatlara çıkabilmek, yeni yerler, yeni siyasiler tanıyabilmek, sadece kendimize değil başkalarına da bu imkanı verebilmek için veda zamanını, hüzünle ve aynı zamanda da sevinçle de yaşayabilme cesaretini gösterebilmeliyiz.

Yarın, hepimiz için yeni bir gün… Hava şartları ne olursa olsun, yürümeye devam eymeliyiz. Yolunuz, Yolumuz hep açık olsun… Sevgiyle kalın…
İsmail Gökmen