GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 17:52   Güncelleme : 15-01-2021 17:52

Genel başkanlar bir bir koronavirüs aşısı oldu

Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın daveti üzerine siyasi parti liderleri koronavirüs aşısı oldu. MHP Lideri Bahçeli ve İYİ Parti lideri Akşener aşı olduklarını sosyal medya hesaplarından bildirdiler.

Genel başkanlar bir bir koronavirüs aşısı oldu

Siyasi parti liderlerini aşı olmaya davet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından “Meclis'te temsil edilen tüm siyasi parti genel başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanımızı ve Meclis Başkanımızı arayarak aşı olmaya davet ettim” paylaşımında bulunmuştu.

Bakan Koca’nın davetine MHP, CHP ve İYİ Parti genel başkanlarından olumlu yanıt geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti lideri Meral Akşener aşı olduklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise “Sayın Bakan aradı, ben de vatandaş Kemal Kılıçdaroğlu olarak sıramı bekleyeceğim. Öncelikle sağlık çalışanlarının aşı olması lazım. Onlar aşı olduğu zaman, çünkü onlar doğrudan doğruya hastalarla ilişki kuruyorlar. Onları tedavi ediyorlar. Onlar günün 24 saati çalışıyorlar” ifadesinde bulundu.


 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli corona aşısı olduğunu duyurdu. Aşı olduğu anın fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Bahçeli, paylaşımına “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın daveti üzerine, başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde ben de covid-19 virüsü aşımı yaptırdım. İnşallah bu salgından el birliği ile çok yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyor, tüm halkımızı da aşı olmaya davet ediyorum” notunu düştü.

İYİ Parti lideri Meral Akşener de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bakan Koca’nın daveti üzerine aşı olduğunu duyurdu. Akşener konuyla ilgili paylaşımında “Sayın @drfahrettinkoca tüm liderler gibi beni de, dün akşam arayarak aşı olmaya davet etti. Parti liderlerinin aşı konusunda toplumumuza ön ayak olması gerektiği inancıyla ben de aşı oldum. Bu vesileyle iktidarı, aşı süreci için yaptığımız önerileri uygulamaya çağırıyorum” dedi.