SİYASET
Giriş Tarihi : 13-01-2021 20:08   Güncelleme : 13-01-2021 20:08

HDP’li vekil Gergerlioğlu’nun “her gün bebekli anneler tutuklanıyor” paylaşımına fezleke hazırlandı

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na twitter hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlandı

HDP’li vekil Gergerlioğlu’nun “her gün bebekli anneler tutuklanıyor” paylaşımına fezleke hazırlandı

 


HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, Twitter hesabından yaptığı  paylaşımlar gerekçe gösterilerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa zincirleme bir şekilde alenen tahrik” iddiasıyla fezleke hazırlandı.

MA’nın haberine göre; Gergerlioğlu’nun 24 Temmuz 2019 tarihinde, 2,5 yaşında bebeği olan Sezan Aktaş adlı yurttaşın gözaltına alınmasına yönelik Twitter hesabından yaptığı, “Hiçbir sınırları yok..! Her gün bebekli anneler tutuklanıyor, bu nasıl ülke..!?” paylaşımı gerekçe gösterildi. Gergerlioğlu hakkında paylaşımları gerekçe gösterilerek, dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

“Nice bebekli anneleri taciz ettiler”

Söz konusu fezlekeye gerekçe gösterilen, Gergerlioğlu’nun Twitter hesabından yaptığı bir diğer paylaşım ise şöyle:

 “Nihayet! Gözaltı çilesi çektirdiğiniz ama hukuk ve vicdan kazandı:) Sezen Aktaş, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Nice bebekli anneleri taciz ettiler inşallah diğerleri de serbest kalır. Hele bu anneye kamu vicdanı isyan etmişti, Allah’a şükür, güzel haberi duyurayım.”

Gergerlioğlunun bu paylaşımları nedeniyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekede milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

 

Etiketler: fezlekeHDPÖmer Faruk Gergerlioğlu