GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 13:08   Güncelleme : 12-01-2021 13:08

Yemek Sepeti Çalışanları Anayasal Haklarını Kullanarak Sendikamızda Örgütleniyor, Üye Oluyor.

Türkiye genelinde 69 şehirde faaliyet gösteren 6000 işçinin çalıştığı Çevrimiçi Yemek Sipariş Şirketi Yemek Sepeti/ Bana Bi/ Vale’de çalışan işçiler artık örgütleniyor sendikalı, DİSK’li, Nakliyat-İş’li oluyor.

Yemek Sepeti Çalışanları Anayasal Haklarını Kullanarak Sendikamızda Örgütleniyor, Üye Oluyor.

 2000 yılında faaliyete başlayan ve her geçen gün büyüyen Yemek Sepeti, 2015 yılında aynı zamanda bir dünya tekeli olan Almanya kökenli Delivery Hero’ya satıldı.

Türkiye’de İstanbul başta olmak üzere birçok bölgede çalışan işçiler anayasal haklarını kullanarak sendikamıza üye oldular, üye olmaya devam ediyorlar. Yemek Sepeti kurumsallığı ile çalışanlarının anayasal ve yasal haklarına saygılı bir işletme.

Geçtiğimiz günlerde Sendikamız Genel Başkanı ve Yemek Sepeti Yetkilileri arasında çevrimiçi bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede işçilerin anayasal, yasal hakları olan örgütlenme, sendikaya üye olma hakkına saygılı olduklarını belirttiler.

Sendikamız başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere diğer şehirlerde; “İnsanca yaşayabilecek bir ücret, insan onuruna yaraşır çalışma koşulları için örgütlenelim. Nakliyat- İş Sendikasına üye olalım” başlıklı sendikamız tarafından hazırlanan binlerce broşür/bildiri dağıttı.

Yemek Sepetin’de örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde 6356 Sayılı Yasaya göre gerekli yasal çoğunluğu sağlayıp, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapacağız.

Tüm halkımızı sendikamızın, Yemek Sepeti’nde devam eden örgütlenmesi ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Yemek Sepeti Örgütlü, Sendikalı, DİSK’li, Nakliyat-İş’li olacak!

12.01.2021