SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2021 20:55   Güncelleme : 07-01-2021 20:55

Erdoğan’ın Diplomasıyla ilgili ÖSYM’ye Başvuru: “Sınav Sonuç Belgesi Çıkarılsın”

Halkın Kurtuluş Partisi, Türkiye Noterler Birliği’nin Erdoğan’ın diplomasıyla kararı sonrası ÖSYM’ye başvuru yaptı.

Erdoğan’ın Diplomasıyla ilgili ÖSYM’ye Başvuru: “Sınav Sonuç Belgesi Çıkarılsın”

Türkiye Noterler Birliği, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmak için sunduğu diplomasının fotokopisini, aslını görmeden aslı gibidir şeklinde onaylayan noter kâtibine soruşturma açmayan notere uyarma cezası vermişti. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) ise, konuyla ilgili olarak 1974 yılında girdiği iddia edilen yüksekokul “kazandığını” gösterir sınav sonuç belgesinin açığa çıkartılması için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’ne başvuru yaptı.

“SINAV SONUÇ BELGESİ AÇIKLANMALI”

HKP avukatları, TBMM Başkanlığı’nın ardından bugün ÖSYM Başkanlığı’na yaptığı başvuruda, “Erdoğan’ın 1974 yılında yapılan Üniversitelerarası Seçme Sınavı’nda verilen resmi sınav sonuç belgesinin (ÜSSSB) bir örneğinin arşivinizden çıkarılarak tarafımıza ulaştırılmasını talep ederiz” denildi.

Dilekçede özetle şu ifadelere yer verildi:

“Başkanlığınızın bu tartışmalara son verebileceğinizi düşünüyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitelerarası Seçme Sınavına girmeye hak kazanmışsa mutlaka normal bir liseden mezun olduğunu bildirmiştir. Eğer söylendiği gibi İmam Hatip Lisesinden mezun olmuşsa, o dönemin koşullarında Üniversitelerarası Seçme Sınavına kabulü mümkün değildir. O dönemde Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığınıza bildirilen mezun olduğu lisenin adının, girmiş ise Üniversitelerarası Seçme Sınavında aldığı puanın, almış olduğu puan ile girmiş olduğu okulun Kamuoyunda paylaşılması, kurumunuzun saygınlığı açısından önem kazanacaktır.”

“DİPLOMASIZLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili HKP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi:

“Partimiz şimdide bu belgelerin peşine düştü. Türkiye Noterler Birliğinin kararıyla artık diplomasızlığı kesinleşen Tayyip’in diplomasızlığı, ÖSYM’nin cevabıyla perçinlenecektir. Bırakmayacağız diplomasızların reisinin peşini. Her fırsatta dile getireceğiz diploma sahtekârlığını, sonuna kadar gideceğiz, korkmadan, bıkmadan, yılmadan. Ortaçağcı Hırsızlar İmparatorluğu yıkılana, bu azılı suç örgütünün tüm üye ve yöneticileri de yargı önüne çıkarılana, Halkımıza ve Vatanımıza yapılan kötülüklerin, ihanetlerin hesabı sorulana kadar kovalamaya, bunların ipliğini pazara çıkarmaya ve teşhir etmeye devam edeceğiz. Bizim işimizdir, zalimlerle mücadele etmek. Bizim Devrimci görevimizdir, Halka ve Vatana karşı suç işleyenlere hesap sormak. Bizim insanlığa karşı sorumluluğumuzdur, insanlığı ortaçağ karanlığına götürmeye çalışanları tarihin çöplüğüne göndermek”

NE OLMUŞTU?

HKP avukatları dün TBMM Başkanlığı’na başvuru yaparak Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığının düşürülmesi ve Erdoğan’a ödenen bütün ödemelerin geri alınmasını talep etmişti.

Hüreyra Oflaz <hureyra0618@gmail.com>