GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2020 11:40   Güncelleme : 25-12-2020 11:40

İşveren, grevi kırmak için dışarıdan işçi getirdi: Duruma karşı çıkan 3 işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı

İşveren, grevi kırmak için dışarıdan işçi getirdi: Duruma karşı çıkan 3 işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı


Baldur Süspansiyon fabrikasında örgütlü DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, işten çıkarılan sendika üyesi işçilerin yeniden işbaşı yapması, sendika ve toplu iş sözleşmesi haklarının tanınması talepleriyle grev kararı aldı

Çalıştıkları Kocaeli’deki fabrikada greve hazırlanan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin grevini kırmak için işveren dışarıdan işçi getirdi. Duruma karşı çıkan 3 işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı.
Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Kocaeli’nin Çayırova ilçesindeki Şekerpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet yürüten Baldur Süspansiyon fabrikasında örgütlü DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, işten çıkarılan sendika üyesi işçilerin yeniden işbaşı yapması, sendika ve toplu iş sözleşmesi haklarının tanınması talepleriyle grev kararı aldı.
3 işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı
İşçiler greve çıkmaya hazırlanırken, işveren bu sabah saat 04.00 civarında dışarıdan 15 kişilik bir ekibi fabrikaya sokup, çalıştırmak suretiyle grevi kırmaya çalıştı.
Sendika üyesi işçilerin bu duruma tepki gösterip, karşı çıkması üzerine işveren fabrikaya polis çağırdı. Erkan Kaya, Serkan Yolcu, Soner Aygün adlı üç işçi ve Birleşik Metal-İş Gebze 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Aydın gelen polislerce gözaltına alındı.
Etiketler: Baldur Süspansiyon fabrikasıbirleşik metal iş sendikasıDİSKGrevişçi